Масштабне скорочення фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) може мати катастрофічні наслідки. Згідно з новим дослідженням, опублікованим у медичному журналі The Lancet, скасування 83% програм агенції до 2030 року може спричинити смерть понад 14 мільйонів людей, з них – 4,5 мільйона дітей віком до п’яти років.
Про результати повідомляє The Washington Post. Автори аналізу підрахували, що за останні два десятиліття завдяки роботі USAID вдалося врятувати щонайменше 91 мільйон життів у країнах із низьким і середнім рівнем доходу.
USAID відігравало ключову роль у забезпеченні населення чистою водою, санітарією, доступом до медицини, їжі, освіти та економічних перспектив. За словами координатора дослідження Давіде Раселла з Інституту глобального здоров’я у Барселоні, раптове згортання таких програм може мати ефект, співмірний із глобальною пандемією.
Автори також виявили, що програми USAID знизили смертність від ВІЛ/СНІДу на 65%, від малярії — на 51%, а від тропічних хвороб — на 50%.
Водночас експерти наголошують: хоча точне прогнозування завжди містить певну невизначеність, наслідки скорочення допомоги будуть відчутними. Професор Аризонського університету Йонас Гамсо закликав не ігнорувати ці попередження: «Це створює прогалини, які місцеві органи не в змозі закрити».