Без вареників і голубців: Клопотенко назвав чотири українські страви, які варто скуштувати іноземцям

Головна Сторінка » Без вареників і голубців: Клопотенко назвав чотири українські страви, які варто скуштувати іноземцям

Популярний шеф-кухар і кулінарний експерт Євген Клопотенко поділився чотирма стравами, які найкраще передають смак України.

На зйомках шоу “Я люблю Україну” він озвучив свій топ, в якому нема ні вареників, ні голубців. Про це пише NV.

“На мою думку, щоб відчути смак України, іноземцям потрібно скуштувати сирники, борщ, форшмак і чебуреки”, – заявив Клопотенко.

Він додав, що особисто для нього Україна смакує димком, великою кількістю овочів, білими грибами та сметаною.

Шеф-кухар наголосив, що з року в рік харчові звички українців змінюються на краще. Так, наприклад, зі святкових застіль поступово зникають майонезні салати. Їх усе частіше замінюють страви національної кухні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які три інгредієнти можуть зіпсувати смак борщу

Він зазначив, що прагне змінити харчові звички українців, а якщо бути точнішим – покращити їх. Це його головна ціль.

“У мене є багато точок контролю, як я це відстежую. По-перше, це мій сайт. На сайті з кожним роком усе більше запитів на рецепти саме української кухні. Але найважливіше те, що останні три роки люди перестають шукати майонезні салати на Новий рік, а підбирають щось корисне та свіже”, – коментує кухар.

Кулінарний експерт звернув увагу, що навіть у магазинах збільшився попит на українські продукти, а це свідчить про те, що українці споживають усе більше національних страв. На думку Євгена Клопотенка, це один з проявів самопізнання та самоідентичності.

“Через їжу ми також пізнаємо себе, пізнаємо свою культуру. Так, багато людей все ще люблять пюре, яке є французькою стравою, обожнюють котлети, що є італійською або німецькою стравою. Ми лише рухаємося до того, щоб їсти юшку, товченку та шпундру. І прийдемо до цього через років 10−15, але важливо, що цей великий шлях уже розпочато”, – резюмував він.

15 листопада за новим церковним календарем ПЦУ розпочався Різдвяний піст або Пилипівка. Він триває 40 днів і закінчиться перед Різдвом, 24 грудня.

З переходом на новоюліанський календар Різдво в Україні відзначатимуть 25 грудня.

Сьогодні у день заговин ще дозволена м’ясна і молочна їжа. А що їсти у піст розповість Gazeta.ua.