fbpx

Білоруський суд кинув українця за ґрати через протести проти Лукашенка

Білоруський суд кинув українця за ґрати через протести проти Лукашенка

32-річного українця засудили у Білорусі через участь у протестах проти режиму Олександра Лукашенка. Він може провести до 3 років у виправній колонії загального режиму.

Відповідне рішення ухвалив суд Заводського району Мінська. Мовиться про Михайла Ференця, який брав участь у протестах проти режиму білоруського диктатора.

Втім, наразі судовий вирок ще не набув законної сили. Тож захист має право його оскражити та опротестувати в апеляційному порядку.

Білоруські силовики звинувачують чоловіка у тому, що у серпні – вересні 2020 року він брав участь у несанкціонованих масових заходів в центрі Мінська. Тамтешня генпрокуратура закидає йому:

  • порушення громадського спокою;
  • блокування руху транспорту;
  • перешкоджання нормальній роботі підприємств та організацій.

Крім цього, прокурори стверджують, шо українець створив та адміністрував телеграм-чат, в якому протестувальники домовлялися про насення своєї символіки та написів на різні об’єкти у місті. Мовляв, він підшукав й виготовив “знаряддя й засоби злочину”, тобто аерозольну фарбу в балончиках, пензлі, рукавички, розчинник, трафарети.

“Він розподілив ролі виконавців, а також особисто взяв участь у нанесенні на фасади щонайменше 27 будівель написів і зображень протестного характеру”, – мовиться у повідомленні. Завдані збитки у відомстві оцінили у близько 1000 доларів.