Більше половини українців готові терпіти війну скільки треба – опитування

Більше половини українців готові терпіти війну скільки треба – опитування

У грудні 2024 року більшість українців (57%) висловили готовність терпіти війну стільки, скільки буде потрібно для перемоги. Однак останні опитування показують поступове зниження цієї готовності.

Такі результати опитування проводив упродовж 2-17 грудня 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Це опитування свідчить про втомленість суспільства та зростання бажання швидкого завершення війни.

Соціологи вказують, що ще 3% опитаних заявили, що готові терпіти війну один рік, 3% – пів року, 18% – декілька місяців. Вагаються з відповіддю 18% респондентів.

У КМІС нагадали, що соціологи установи регулярно ставлять це питання. Від початку повномасштабного вторгнення до лютого 2024 року ситуація практично не змінювалася: стабільно близько 71-73% відповідали, що вони готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно.

Водночас між лютим і жовтнем 2024 року вперше зафіксували зниження частки тих, хто готовий терпіти стільки, скільки буде потрібно – до 63%.

Між початком жовтня і груднем 2024 року також спостерігалося незначне, але зниження частки тих, хто готовий терпіти стільки, скільки буде потрібно – до 57%.

Водночас частка тих, хто говорить про більш короткий період декілька місяців-пів року, змінилася неістотно – 21% у грудні проти 18% на початку жовтня. Натомість з 12% до 18% стало більше тих, кому було важко сказати, скільки часу вони ще готові терпіти війну.

“Таким чином, між жовтнем і груднем більшою мірою відбулося не зниження, власне, запасу міцності українців, а відбулося зростання невизначеності (що відображає високу невизначеність сукупність зовнішніх факторів, як-от вибори в США, так і внутрішніх обставин)”, – зазначили у КМІС.

Упродовж 2-17 грудня 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки “Омнібус”, до якого за власною ініціативою додав запитання про те, скільки ще часу українці готові нести тягар війни.

Опитування провели методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України (підконтрольна Уряду України територія) було опитано 985 респондентів.

Майже третина (32%) українців віком від 16 до 35 років хотіли б виїхати на проживання за кордон, якби мали таку можливість.

Разом з тим 45% респондентів не хочуть покидати країну. За даними дослідження, частіше виїхати хочуть люди зі східних регіонів, малих міст, а також ВПО, чоловіки, молодь у віці 22-25 років та студенти.