Білий дім дозволив бити американською зброєю по території РФ не лише біля Харківської області

Білий дім дозволив бити американською зброєю по території РФ не лише біля Харківської області

Рішення Сполучених Штатів дозволити Україні удари американською зброєю по території Росії стосується не лише Харківської області, але й Сумщини.

З міркувань оперативної безпеки не може розкривати деталі умов, за яких Україна може завдавати ударів по російській території, заявив директор із питань Європи Ради національної безпеки Білого дому Майкл Карпентер на телемарафоні.

“Це стосується всього регіону на півночі України, де російські сили обстрілюють Україну. Раніше вони могли відносно безпечно звідти обстрілювати, але тепер українці можуть використовувати наші боєприпаси та зброю, щоб мати можливість вести вогонь у відповідь”, – зазначив Карпентер.

Він відмовився говорити, чи може це рішення поширитись на інші російські території.

“Як я щойно сказав, ці рекомендації стосуються північного кордону в Харківській і Сумській областях, де російські сили ведуть вогонь по Україні”, – наголосив він.

Сполучені Штати Америки дозволили Україні завдавати ударів по Росії використовуючи американську зброю, однак не всю.

Нова політика США дозволить українським силам використовувати артилерію і запускати ракети малої дальності з пускових установок HIMARS проти командних пунктів, складів зброї та інших об’єктів на російській території, які використовуються російськими військами для здійснення нападу на Харків на північному сході України.