Проблема багатьох сфер в Україні підробки оригінальної продукції, розповів в інтерв’ю журналу “Країна” Віталій Ільченко, засновник UKRAVIT SCIENCE PARK.
“Наше підприємство теж стикається з цією проблемою. Підробляють і добрива, і засоби захисту рослин, і насіння. Такі підробки не забезпечують належного захисту та живлення культурам і шкодять ґрунтам та екосистемі в цілому та завдають суттєвих збитків агровиробникам. А господарства не мають обладнання, щоб перевірити якість. Наші вчені з “Інституту здоров’я рослин” пропонують послуги із дослідження зразків ЗЗР, добрив, насіння. Таким чином, клієнт може убезпечити себе від придбання неякісного продукту. Паралельно, ми виготовляємо унікальну тару для власної продукції, що також частково захищає агровиробника від підробок. Однак деякі недобросовісні постачальники можуть викуповувати її у господарств і заливати туди фальсифіковані продукти та повторно продавати аграріям. Тож щоб вирішити цю проблему остаточно, потрібно на законодавчому рівні запровадити унікальне маркування кожної одиниці продукції. І відстежувати її шлях від виробника до кінцевого споживача”, вважає Віталій Ільченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підприємець розповів, як побудувати успішний бізнес
Ще одна проблема для бізнесу недобросовісна конкуренція та чорний піар.
“Стереотип, що імпортне якісніше, відходить у минуле. Сьогодні дедалі більша кількість агровиробників розуміє, що український продукт витісняє зарубіжні препарати з вітчизняного ринку. Особливо ті, які побували в нас на підприємстві, бачили рівень виробництва, можливості “Інституту здоров’я рослин”. Це розуміють й представники закордонних компаній. Тому буває, що ми стикаємось із недобросовісною конкуренцією та чорним піаром. Вітчизняна продукція має значні переваги. По-перше, вона створюється для українського ринку, з урахуванням регіональних і ґрунтово-кліматичних особливостей. По-друге, наша команда несе відповідальність перед агровиробниками на кожному етапі виробництва та застосування. На українському агрохімічному ринку сьогодні достатньо конкурентів, і багато хто з них “заходить” сюди, щоб швидко заробити. Тому й займаються контрабандою, продажем підробок, “заграють” із ціною, щоб переманити клієнтів. Але аграрії вже не довіряють, коли їм пропонують дешево. Бо це не означає якісно, і можна втратити майбутній врожай”, додав бізнесмен.
Повну версію інтерв’ю читайте в журналі “Країна”.