fbpx

Українці продовжують біднішати

Українці продовжують біднішати

Зростання доходів українців не покриває збільшення цін на товари та продукти харчування. Через це населення країни біднішає.

Про це, коментуючи дані Держстату про рівень інфляції в Україні, повідомив у Facebook голова ради Національного банку України Богдан Данилишин. Він підкреслив: ситуація, що склалася, призвела до того, що рівень купівельної спроможності українців (з розрахунку на 1 жителя) є найнижчим у Європі.

“Зростання реальних грошових доходів населення (заробітних плат, пенсій, інших грошових трансфертів) за 9 місяців 2021 р. склало лише 3% і не змогло компенсувати зростання витрат населення на товари та послуги першої необхідності. В результаті заощадження населення скоротилися на 88 млрд грн”, – розповів він.

При цьому Данилишин наголосив: таким чином лише за січень-вересень 2021 року Україна втратила 2,4% ВВП. Загалом же зростання ВВП у 2021 році складе, за попередніми оцінками, 3,2%.

“Втім, це не компенсує падіння економічної активності у 2020 році (-4% за рік). Це також нижче за відповідні показники в сусідніх країнах Східної Європи”, – констатував він.