Блінкен і Джоане звернулись до Кулеби: що сказали

Блінкен і Джоане звернулись до Кулеби: що сказали

На урочистому обіді з нагоди 75-річчя НАТО у Бібліотеці Конгресу держсекретар США Ентоні Блінкен окремо звернувся до міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

Він повторив тезу про “відчинені двері”, передає “Укрінформ”.

“Дмитре, наші двері залишаються рішуче відчиненими. І ми з нетерпінням чекаємо цього дня. Цей саміт абсолютно чітко дав зрозуміти, що поки народ України продовжує приносити незмірні жертви, захищаючи свою територію і своє право обирати власний шлях, НАТО робитиме все можливе для забезпечення довгострокового успіху України”, – сказав Блінкен.

Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане теж звернувся особисто до Кулеби.

“Місією мого життя і моєї кар’єри було привести мою країну Румунію до НАТО. Тож, Дмитре, нашим друзям в Україні, усім друзям, які хочуть приєднатися до цього Альянсу, я є живим доказом того, що якщо ви справді сповнені рішучості здійснити свої мрії, поділяєте наші цінності свободи, гідності, верховенства права і демократії, ви належите до цієї сім’ї”, – одного дня ви станете частиною цієї сім’ї”, – наголосив він.

Джоане переконаний, що Україна стане членом НАТО.

9-11 липня у Вашингтоні відбувається ювілейний саміт НАТО, присвячений його 75-річчю. Окрім 32 членів Альянсу, на заході будуть представники 35 країн-партнерів, серед яких і Україна.

Вчора президент України Володимир Зеленський прибув до США для участі у саміті. Очікується, що на полях заходу Зеленський зустрінеться із президентом США Джозефом Байденом.