Блокада Чорного моря: Болгарія думає про відповідь Росії

Болгарія разом з союзниками по НАТО обговорює відповідь на російські провокації у Чорному морі.

Москва блокує чорноморську економічну зону Болгарії. Оголосила там навчання, передає Euractiv.

Міністр оборони Болгарії Тодор Тагарев назвав провокацією такі дії РФ.

“Болгарія обговорює відповідь на ці провокації як самостійно, так і з нашими союзниками по НАТО”, сказав він.

Тагарев наголосив, що Болгарія не розробляла сценарії у разі нападу Росії на вантажні судна, що йдуть з українських портів через її води. Він вважає, що поки таких ризиків немає.

“Ці води перебувають під суверенітетом кожної прибережної держави і є частиною державної території. Напад у територіальному морі може розглядатися як напад на Республіку Болгарія і НАТО в цілому”, вказав Тагарев.

Додаткові заходи безпеки в економічних зонах можуть бути забезпечені тільки діями НАТО, відповідно до Статуту ООН та міжнародного права. Сама Болгарія не буде розробляти маршрути для вантажних суден у Чорному морі.

У Сполучених Штатах Америки вважають, що Росія намагається відновити блокаду українських портів. Дії РФ можуть серйозно вплинути на продовольчу безпеку, заявила заступниця речника Білого дому Олівія Делтон.

Росія з 20 липня вважатиме залученими до війни ті країни, судна яких прямуватимуть до чорноморських портів України.

Міністерство оборони України дало дзеркальну відповідь на погрози Росії. У відомстві заявили, що всі судна, які рухаються до морських портів РФ та тимчасово окупованих українських портів, розглядатимуться як перевізники воєнних вантажів “із усіма відповідними ризиками”.