Близькі друзі РФ сумніваються у доцільності її війни проти України – Шольц

Близькі друзі РФ сумніваються у доцільності її війни проти України – Шольц

Деякі країни, які підтримують тісні відносини з Росією, також сумніваються у доцільності загарбницької війни, яку РФ веде проти України.

У світі немає практично жодного глави уряду, який вірив би, що ця війна має для Росії якийсь сенс. Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, повідомляє DW.

“Це стосується і тих, хто дуже близький до Росії”, – сказав канцлер.

Він також розповів, що під час нещодавнього візиту до Китаю погодився з керівництвом КНР щодо необхідності проведення міжнародної мирної конференції, яка запланована в Швейцарі, для завершення розв’язаної РФ війни.

За словами канцлера, переговори з китайськими посадовцями щодо війни в Україні дали “дуже важливий поштовх” дипломатичним зусиллям, спрямованим на досягнення миру.

“Дипломатичні зусилля – це те, що є незамінним у цьому трудомісткому процесі, і я вдячний, що Німеччина та я особисто також змогли зробити свій внесок”, – сказав Шольц.

За його словами, дипломатичні зусилля це “все ще рослина, яка потребує багато поливу”.

“Але це те, що існує та що ми плекаємо”, – додав він.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц попросив главу Китаю Сі Цзіньпіна вплинути на країну-агресорку Російську Федерацію, щоб Володимир Путін вивів російські окупаційні війська з території України.

Про це канцлер повідомив після візиту до КНР. За його словами, “слово Китаю має вагу у Росії”.