Для підприємств в Україні можуть запровадити платіж, який гарантуватиме відстрочку від мобілізації для різних категорій працівників.
Відповідний законопроєкт готують у Верховній Раді, повідомляє Forbes.
Видання отримало драфт документа, над яким працювали депутати економічного комітету парламенту.
За інформацією Forbes, головна відмінність законопроєкту від запропонованої наприкінці 2023 року концепції Офіса президента – відмова від привʼязки бронювання до розміру заробітної плати та відрахувань ПДФО чи ЄСВ.
Пропонується, зокрема, встановити щомісячний фіксований платіж, після сплати якого підприємство зможе забронювати працівника незалежно від його посади. Але при цьому компанія повинна працювати в “білу” та сплачувати всі податки до бюджету.
За словами співавтора законопроєкту, голови економічного комітету Дмитра Наталухи, встановлення будь-яких критеріїв відносно заробітної плати буде сприйматися суспільством як поділ на класи. Пропозиція полягає у тому, аби на підприємстві могли самостійно вирішувати, кого зі співробітників хочуть забронювати.
У документі також йдеться про те, що нині в Україні заброньовано 538 тисяч чоловіків, включно із державними службовцями та працівниками військових адміністрацій.
Найбільше заброньованих серед працівників сектора енергетики 27,9%, агропромислового сектору 15,2%, промисловості та транспорту – 12,6% та 12,5% відповідно.
Частка заброньованих співробітників центральних органів виконавчої влади та військових адміністрацій складає 5,2%.
На думку авторів законопроєкту, привʼязка до військово збору забезпечить швидке адміністрування податку і закріпить надходження коштів винятково на потреби армії. При цьому бронювати пропонують до половини від військовозобовʼязаних працівників.
Раніше, за даними ЗМІ, в Офісі президента України пропонували змінити правила бронювання співробітників під час воєнного стану, щоб критерієм для відстрочки від мобілізації був високий рівень сплачених податків.
Попередньо йшлося про те, що забронювати можна працівника, який сплачує 6000 грн ПДФО на місяць. Для такої суми необхідно отримувати мінімум 33 400 грн зарплати.