Заява керівника Головного управління розвідки Збройних сил України Кирила Буданова свідчить про значні виклики, які стоять перед міжнародною спільнотою у питанні обмеження доступу росії до іноземних комплектуючих для військової промисловості. Незважаючи на спроби запровадити санкції та обмеження, програма “паралельний імпорт”, що де-факто легалізує контрабанду, дозволяє рф отримувати необхідні компоненти з різних країн, включно зі Сходу та Заходу.
Важливість цієї проблеми підкреслюється високими витратами росії у військовому конфлікті, особливо у контексті виробництва боєприпасів та відновлення втраченої техніки. За даними Інституту вивчення війни (ISW), російська оборонно-промислова база має потенціал виробляти значну кількість основних бойових танків щомісяця, що дозволяє компенсувати втрати на полі бою.
Ця інформація вказує на складність задачі повного відрізання росії від міжнародних поставок військових комплектуючих і потребу в більш ефективній координації та контролі на міжнародному рівні. Водночас, вона також свідчить про високу адаптивність і ресурсність рф у пошуку шляхів обходу санкцій та обмежень, накладених через її агресивну зовнішню політику.