Перша леді України Олена Зеленська під час візиту до Турецької Республіки взяла участь у церемонії спуску на воду корвета класу Ada “Гетьман Іван Виговський”.
Його для потреб ВМС України спорудили на суднобудівному заводі в Туреччині. Про це повідомляє пресслужба президента.
Зеленська подякувала турецьким партнерам, командувачу Військово-морських сил та всій дипломатичній команді за зміцнення оборонних можливостей України.
“Ми як ніхто знаємо про важливість безпеки. І цей корвет буде запорукою безпеки всього нашого з вами регіону, спільного моря наших країн. Бо ми обороняємо не тільки себе, а сам принцип мирного співіснування для всіх. Тож цей корабель – іще один крок на цьому шляху”, – зазначила Зеленська.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Плетенчук розповів про інтереси України у морській сфері
У пресслужбі президента зазначили, що завдяки судну такого класу вдасться захищати національні інтереси України не лише в Чорному та Азовському морях, а й, зокрема, у Середземному морі та Атлантичному океані.
Перша леді також побувала на борту першого побудованого в Туреччині корвета “Гетьман Іван Мазепа”, який зараз перебуває на ходових випробуваннях. Дружина президента брала участь у церемонії спуску цього судна на воду. Вона познайомилася з екіпажем корабля та вручила йому картину Наталії Павлусенко “Гетьман Іван Мазепа”.
“Нехай мужність і звитяга гетьмана Івана Мазепи надихають вас на захист нашої Батьківщини, а його дух береже та охороняє вас”, – сказала Зеленська.
Корвет “Гетьман Іван Мазепа” спустили на воду 2 жовтня 2022 року, а вже торік у серпні в Туреччині заклали кіль другого. Будівництво цих суден відбувається в межах рамкової угоди, яку Україна й Туреччина уклали наприкінці 2020 року.
У четвер, 1 серпня, спустили на воду другий побудований у Туреччині корвет типу Ada “Гетьман Іван Виговський” (F-212). Його заклали 18 серпня 2023 року. Виготовили корвет Стамбульська військово-морська верф та Миколаївський суднобудівний завод “Океан”.
У жовтні 2022 року спустили на воду український протичовновий корвет “Гетьман Іван Мазепа”. Його адаптували до всіх існуючих типів протикорабельних ракет.