“Бум” на IT-спеціальності: скільки абітурієнтів України хочуть стати айтівцями

В Україні цьогоріч зросла популярність IT-напрямів серед абітурієнтів. Кожен 10-й хоче стати айтівцем.

Кількість заяв вступників на IT-спеціальності 2022-го перевищила 100 тис. Про це йдеться у дослідженні освітніх тенденцій IT-компанії GlobalLogic.

Найпопулярнішими навчальними закладами для IT-спеціальностей 2022 року стали Національний технічний університет “КПІ ім. Ігоря Сікорського” та Національний університет “Львівська політехніка”. Вони отримали 11,6 тис. і 10,2 тис. заяв від вступників відповідно.

Вступники на IT-спеціальності переважно обрали для себе такі напрями: “комп’ютерні науки”, “інженерія програмного забезпечення”, “комп’ютерна інженерія”.

За даними IT Ukraine Association, у попередні роки вищі навчальні заклади України готували 16 тис. 17 тис. айтівців на рік. Цьогорічний ріст популярності IT-напрямів серед абітурієнтів експерти пов’язують зі стабільністю та зростанням індустрії навіть у часи війни.

Водночас IT-компанії все ще відчувають кадровий голод. В Україні на 100 тис. населення кількість айтівців у два-чотири рази менша, ніж у сусідніх країнах як Польща, Угорщина, Сербія, Литва, наголосили у GlobalLogic.

Україна має великий потенціал завдяки потужній науковій базі технічних університетів та стабільному попиту в галузі. Зокрема у GlobalLogic є понад 300 вакантних позицій в Україні.

Попри воєнний стан та бойові дії, станом на початок липня, понад 90% випускників шкіл в Україні змогли отримати свідоцтва про середню освіту. А у 12 областях школи видали 100% атестатів, за словами міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

Свідоцтва випускники, які опинились на окупованих територіях або не мали змоги їх отримати з інших причин, зможуть обов’язково отримати пізніше, запевнили у МОН.