Четверо “слуг народу” Дніпропетровщини виїхали як волонтери і не повернулися в Україну

Четверо “слуг народу” Дніпропетровщини виїхали як волонтери і не повернулися в Україну

Частина депутатів, які, зловживаючи системою “Шлях”, виїхали з України, вже самостійно звернулись до своїх рад з проханнями про відкликання і перестали бути депутатами. Але є й ті, хто продовжує зберігати цей статус, хоча участі у засіданнях зі своїми колегами або взагалі не беруть, або ж вмикаються по аудіо- чи відеозв’язку.

Про це пишуть журналісти-розслідувачі NGL.media. Вони виявили чотирьох таких депутатів з Дніпропетровщини.

Наприклад, голова депутатської фракції “Опозиційна платформа – за життя” у Новомосковській районній раді Дніпропетровської області 35-річний Кривда Максим Михайлович.

За дозвіл на виїзд за межі України для Максима Кривди, згідно з документами, клопотав начальник Дніпропетровського обласного ТЦК та СП в листі № 6593 від 15 грудня 2022 року.

Приблизно за місяць до цього листа ЗСУ звільнили від рашистів м. Херсон.

За даними нашого джерела у Держприкордонслужбі, покинув країну [Кривда] ще у грудні 2022 року. Він виїхав на поїзді як волонтер за дозволом від Дніпропетровської ОВА, згідно з яким мав би повернутись до 15 січня, – пишуть журналісти. – Наступного дня після виїзду Кривда брав участь у сесійному засіданні: його включили через аудіозв’язок разом з іще 11 депутатами.

У власності ексдепутата, за даними YouControl, залишилося житло: м. Дніпро, вулиця Вознюка, 5-Б/11.

Надані ДніпроОВА документи

54-річний депутат Покровської райради у Кривому Розі від Блоку Вілкула “Українська перспектива” Юрій Красножон, який був заступником голови ради, виїхав за кордон у січні 2023-го. Красножон перетнув кордон у пункті пропуску “Рава-Руська – Гребенне” на Львівщині і, за даними наших джерел, в Україну станом на середину вересня також не повернувся, – пишуть журналісти.

Красножон Юрій Леонідович, який народився 14.01.1969 р., раніше був заступником голови Довгинцівської районної в місті ради (2016-2019рр.).

Ймовірно, Красножон зараз може перебувати у Польщі. Покинути країну йому вдалося завдяки наказу Дніпропетровської ОВА. Там повідомили, що тричі дозволяли йому поїздки за кордон. Він і справді кілька разів виїздив з країни і повертався. Останній дозвіл діяв до 26 січня 2023 року – саме цього дня він виїхав і не повернувся.

Як повідомила райрада у відповідь на запит NGL.media, протягом січня-серпня цього року Красножон не відвідував засідання ради, йому вісім разів давали відпустки – і оплачувані, і неоплачувані. А у серпні його таки  позбавили повноважень депутата.

На порталі “Судова влада України” наявні повідомлення, що Юрій Красножон, який є власником квартири, заборгував ТОВ “Житлосервіс КР” за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території оплату з червня 2020 року по червень 2023 року.  Проте за даними YouControl станом на зараз нерухомості у власності він не має. Ймовірно, була продана за довіреністю.

Дані «Судової влади України»
Надані ДніпроОВА документи

Влітку минулого року виїхав за кордон і 47-річний депутат Дніпровської районної ради від “Слуги народу” Віталій Дорохін – за дозволом Мінінфраструктури. Згідно з документами на сайті ради, депутат постійно прогулював засідання ради, – продовжують журналісти.

Дорохін Віталій Ігорович працював адвокатом Ради адвокатів Дніпропетровської області.

Голови ради Максим Лещенко розповів, що 2 червня цього року Дорохін написав заяву з відмовою від мандату і його повноваження достроково припинили у вересні.

Нерухомості в Україні у Віталія Дорохіна не залишилось.

Депутат Саксаганської районної в місті ради Кривого Рогу від партії “Слуга Народу” Резнік Роман Олександрович, який народився 23.07.1991 р., також склав достроково повноваження депутата.

Рада взяла до уваги його заяву, і його вивели з депутатського корпусу. На його місце вже зайшов інший депутат, – повідомив голова райради Василь Старовойт.

Журналісти з’ясували, що Роман Резнік виїхав з країни ще у серпні минулого року, а депутатського мандату його позбавили влітку 2023-го.

За даними “Укртрансбезпеки”, у систему “Шлях” Романа Резніка внесла Львівська ОВА і виїхав він наступного ж дня після отримання дозволу. З клопотанням про виїзд Резніка до ЛОВА зверталась громадська організація “Театр Хліб” з Миколаєва на Львівщині, – йдеться в публікації.

В Кривому Розі ексдепутат залишив житло за адресою: м. Кривий Ріг, вулиця Серафимовича (вулиця Івана Мазепи Гетьмана), будинок 288.

Цікаво, що Facebook-стрінка Романа Резніка ведеться до сих пір: тут публікуються виступи Зеленського, піар депутатів від “Слуги народу”, некрологи по загиблим в бою воїнам, інше.