Чого уникати сьогодні, щоб зберегти добробут в родині: заборони дня

Головна Сторінка » Чого уникати сьогодні, щоб зберегти добробут в родині: заборони дня

15 травня вшановують преподобного Пахомія Великого. Він був видатним духовним наставником і засновником монастирського руху.

Він народився у Фіваїді, в Єгипті, у язичницькій родині, але з юності проявляв цноти та здатності до духовного розвитку. Після служби в армії, Пахомій прийняв християнство і віддав своє життя Богові, живучи у відокремленій обителі. Там він зустрів свого духовного наставника, старця Паламона.

За Божою вказівкою, Пахомій побудував монастир у Тавеннісі, де він приймав учнів і навчав їх цінностей внутрішнього життя та праці. Він також створив статут спільного життя, який об’єднав монахів у єдність. Під його керівництвом монастирський рух розквітав, і він заснував ще сім монастирів неподалік. Преподобний Пахомій мав під своїм покровительством близько 7000 ченців і завжди підтримував єдність усієї спільноти.

Він був відомий своєю смиренністю та відкритістю до порад і зауважень від своїх братів, проявляючи глибоку любов до Бога і ближнього. У останні роки свого життя преподобний Пахомій важко захворів на моровицю, але продовжував служити спільноті до своєї смерті у віці 53 років. Його тіло було поховане біля обителі, і його пам’ять залишилася невмирущою.

Прикмети

Після дощу з’явилася веселка – більше опадів не буде.

Ластівки повертаються з теплого краю – вже не чекайте на холодні дні.

Багряний схід сонця – до спекотного літа.

Що завтра не можна робити, а що дозволено

Забороняється цього дня розповідати про свої плани на майбутнє, тому що інакше вони не здійсняться.

Наші пращури вірили, що не можна шити і вишивати, бо “зашиєш” своє щастя.

Не рекомендується і мити підлогу, тому що вимиєш з родини добробут.

Цього дня намагалися обов’язково допомогти тим, хто цього потребує. Вірили, що добро повернеться в сторазовому розмірі. Також селяни виходили в поле сіяти пшеницю.

Цього року День жінок-мироносиць українці відзначають 19 травня. Це перехідне церковне свято, бо його дата прив’язана до святкування Великодня.

День жінок-мироносиць завжди припадає на другу неділю після Воскресіння Христового.