Чому для чоловіків вік для зачаття має значення. Назвали ідеальний період

Головна Сторінка » Чому для чоловіків вік для зачаття має значення. Назвали ідеальний період

Чоловік може стати батьком у будь-якому віці.

Проте на піку фертильності він перебуває у період від 20 до 30 років, пише ukrhealth.

“Для чоловіка немає ідеального віку зачаття дитини. Після настання статевого дозрівання може стати батьком у будь-який період життя, оскільки його організм ніколи не припиняє виробляти сперматозоїди. Багато хто думає, що фертильність безпосередньо пов’язана з можливістю чоловіка брати активну участь у статевому контакті. Але ж це не зовсім так. У літньому віці вони можуть мати труднощі з потенцією, при цьому якість сперми залишиться гарною”, – говорить лікар уролог-андролог Батор Гончиков.

Незважаючи на це, чоловікам теж варто пам’ятати про “біологічний годинник”, попередив Гончиков.

“З віком у сперматозоїдах чоловіки відбуваються генетичні мутації, які збільшують пошкодження ДНК, що може вплинути на загальну фертильність чоловіка в цілому та здоров’я його майбутнього потомства”, пояснив лікар.

Як вік впливає чоловіче здоров’я

хронічні захворювання, такі як цукровий діабет, атеросклероз, гіпертонічна хвороба

шкідливі звички куріння та тривале вживання алкоголю значно збільшують загрозу патологій у дитини, порушень у розвитку мозку та її когнітивних функцій

малорухливий спосіб життя

систематичне та надмірне споживання нездорової їжі правильний раціон батька знижує ризик патологій серцево-судинної системи та проблем з метаболізмом у його майбутніх поколінь

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоденні звички, які збільшать шанси завагітніти

стрес психологічний стан чоловіка може вплинути на його репродуктивні функції як позитивним, так і негативним чином; часте перебування у стресових ситуаціях може знизити фертильність чоловіка та вплинути на психологічне здоров’я дитини

погана екологія

Продовжити репродуктивну молодість допоможуть активне статеве життя, підтримка здорової ваги, збалансоване харчування, відмова від шкідливих звичок та регулярне виконання вправ для покращення кровопостачання пахових м’язів. Також необхідно вести активний спосіб життя та виключити перегрів статевих органів.

Найбільш підходящий вік для народження дітей вважають від 23 до 32 років.Такі висновки зробили фахівці Університету Земмельвейсу Угорщини.

Виявилося, діти жінок, віком від 23 до 32 років, були менше схильні до вроджених патологій.

У молодших мам, яким до 20 років, спостерігався найвищий ризик народження дітей з дефектами центральної нервової системи.