Розкопали незвичайну гробницю

Головна Сторінка » Розкопали незвичайну гробницю

Багато прикрашену фракійську гробницю знайшли археологи у Болгарії.

Її розкопала команда з Регіонального історичного музею Хасково, пише Arkeonews.

Гробниця датується кінцем VI початком III століття до нашої ери. Вона належить до Одриського царства.

Фракійські настінні розписи у гробниці зазнали пошкоджень. Те, що залишилося від цих них, виявили серед залишків розкопок мисливців за скарбами поблизу села Текето.

“Тут ми маємо лише верхній шар, найтонший, ліпнину. Вона зроблена з дуже тонкого розчину штукатурки з мармуровою крихтою, яку зазвичай використовують для досягнення такої вишуканості. Кольорове оздоблення в цьому випадку має глибокі червоно-помаранчеві відтінки, а також відтінок зеленого, як видно на смузі”, сказав доктор Георгій Негрізов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під підлогою лазні виявили ланцюжок, якому 1,5 тис. років

Деякі з цих кольорових фрагментів схожі на декоративний фриз, що оточує фрески в Александрівській гробниці.

“Цікаво показати вам ситуацію, яка нас теж спантеличує. Тут ми бачимо фрагменти захисного одягу під цією кам’яною брилою. Це набедреник, який складається з невеликих пластин, що надійно кріпилися до шкіряного чи тканинного одягу. Таких пластин ми виявили тут сім – вісім”, розповів Негрізов.

Розміщення цього захисного вбрання між двома каменями залишається загадкою.

2020 року під час розкопок у болгарському селищі Дебелт археологи знайшли античну золоту сережку. Вона була подібною до прикрас на жіночих фаюмських погребальних портретах.

Знахідку побачили в щілині між плитами в громадських лазнях часів Римської імперії в місті Деульт – колонії ветеранів VIII легіону Октавіана Августа.