fbpx

Чи надає Китай зброю Росії – Кулеба прокоментував

Головна Сторінка » Чи надає Китай зброю Росії – Кулеба прокоментував

Україна не має доказів того, що Китай надав Російській Федерації летальну зброю.

Якщо докази з’являться, вони будуть ретельно вивчені. Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу після ухвалення українською резолюції на Генеральній Асамблеї ООН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай може передати Росії 100 ударних дронів – Der Spiegel

“Але думаю, для будь-якої країни надавати Росії зброю було б величезною помилкою. Це означало б сприяти агресії і грубому порушенню Статуту ООН”, – сказав Кулеба.

Міністр також зазначив, що наразі Китай підтримує принцип територіальної цілісності України і Статут ООН.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив інформацію Сполучених Штатів Америки про те, що КНР розглядає можливість надання російській армії летальної допомоги боєприпасів та зброї для продовження війни проти України.

Влада Китаю публічно не засудила повномасштабне вторгнення Росії в Україну, але і не підтримала. Каже, хоче зберігати нейтралітет. Війну в Україні називає “кризою”, звинувачуючи у ній Захід. Москву Пекін продовжує вважати стратегічним партнером.

За майже рік повномасштабної війни китайський лідер Сі Цзіньпін та президент Володимир Зеленський підтримували діалог у форматі листування. Діалог України з Китаєм від початку російського вторгнення вівся лише на рівні міністрів, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

24 лютого Китай має намір опублікувати “мирний план”. Документ, що пропонує політичне рішення для припинення війни в Україні, заявив головний дипломат Китаю Ван І.

Generated by Feedzy