fbpx

Чи отримає Україна сучасні винищувачі від Польщі ‒ Дуда розповів

Головна Сторінка » Чи отримає Україна сучасні винищувачі від Польщі ‒ Дуда розповів

Нині на озброєнні польської армії немає великої кількості винищувачів F-16.

Тому рішення про постачання цих літаків Україні було нелегким та суперечливим. Про це президент Польщі Анджей Дуда сказав в інтерв’ю журналістці Наталії Мосейчук.

За словами польського президента, країна має на озброєнні деякі літаки, що були куплені ще у Радянського Союзу або в НДР.

“Тоді ми отримали партію МіГ-29 за символічні кошти. Це були сучасні літаки за нашими тодішніми мірками. Сьогодні деякі з цих літаків все ще перебувають на озброєнні польської армії”, ‒ розповів Дуда.

За його словами, Польща також придбала невелику кількість винищувачів F-16 у США в рамках програми модернізації польських ВПС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дуда про загрозу вступу Лукашенка у війну: від нього не знаєш, чого очікувати

“Цих літаків всього 48, тому їх не так багато. Врахуйте, що на одному американському авіаносці сто літаків, тож для потенціалу нашої країни це небагато. Зараз ми закуповуємо літаки. Ми замовили із США дві ескадрильї літаків F-35. Ми також купуємо винищувачі, сучасні, нові з Південної Кореї. Нещодавно підписали контракт. Очікуємо, що ці літаки ‒ FA-50 будуть доставлені до Польщі наприкінці цього року, але це майбутнє”, ‒ каже Дуда.

Він також наголосив, що сучасні літаки ‒ це дуже складна техніка, яка потребує серйозного обслуговування.

“Це дуже складний процес, і в результаті ми не сумніваємося, що це вимагатиме ширших дій з боку НАТО”, ‒ пояснив Дуда.

Він також зазначив, що танки Leopard теж потребують обслуговування, але незрівнянно менш сучасного і спеціалізованого, ніж літаки F-16. Українські танкісти уже оволодівають цією технікою на території Польщі.

“Леопарди” також потребували більшої уваги, тому що потрібні сервісні машини, потрібні приміщення і запасні частини, механіки тощо. На даний момент українські солдати проходять навчання в Польщі для обслуговування танків “Леопард”. Я зустрічався з ними два дні тому”, ‒ розповів Дуда.

Президент Польщі Анджей Дуда обговорить з американським лідером Джо Байденом і генсеком НАТО Єнсом Столтенберґом питання посилення оборонних спроможностей України. Загалом польський президент планує підняти низку важливих питань.

Польща може передати Україні літаки Міг-29 значно раніше, ніж інше озброєння. Українські пілоти майже кожен день літають на них, сказав президент Польщі Анджей Дуда.

Generated by Feedzy