“Це провал”: американський генерал висловився щодо браку людей у підрозділах ЗСУ

Головна Сторінка » “Це провал”: американський генерал висловився щодо браку людей у підрозділах ЗСУ

Щонайменше 2 мільйони українців могли б долучитися до війська.

Брак людей у підрозділах – цілковита відповідальність уряду й Верховної Ради. Таку думку в ефірі Radio NV висловив колишній головнокомандувач армії США в Європі Бен Годжес.

Цього року Україна зобов’язана покращити кадрову ситуацію в армії, наголосив генерал.

“Коли я чую, що не вистачає військ, що у командирів закінчуються люди, то для мене це неймовірно! Тому що я знаю, що є понад 2 мільйони українських жінок і чоловіків призовного віку, які придатні до військової служби. Вони повинні бути в змозі заповнити всі ряди тих підрозділів, які потрібні зараз українським Збройним силам”, – заявив Годжес.

Частина цих людей виїхала за кордон, інші перебувають в Україні, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До урядового законопроєкту про мобілізацію подали 4195 правок. Найбільше – від “Слуги народу”

“І це провал не армії. Це неспроможність уряду і Верховної Ради змінити закони. А також виправити систему, щоб молоді чоловіки і жінки були впевнені, що, коли вони вступають до війська, вони будуть належним чином підготовлені, екіпіровані. І що вони будуть відправлені в бій тільки тоді, коли їхній підрозділ буде готовий до цього”, – наголосив він.

“І, нарешті, що про їхні сімʼї подбають”, – додав екскомандувач американських військ в Європі.

На думку Годжеса, зараз занадто багато українців не довіряють цій системі, і тому вони не долучаються до армії, коли їхня країна цього потребує.

26 лютого президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо демобілізації військових строкової служби.

З дня, коли почне діяти законопроєкт, військовослужбовці строкової служби, кінцевий термін служби яких припав на час дії воєнного стану, мають бути звільнені у запас, якщо не висловлять бажання продовжити службу за контрактом, повідомляло Міністерство оборони.