“Ці технології можуть нас врятувати”: Федоров сказав, на яку відстань здатні літати українські безпілотники

Головна Сторінка » “Ці технології можуть нас врятувати”: Федоров сказав, на яку відстань здатні літати українські безпілотники

Українські безпілотники на другому році війни здійснили справжній прорив та навіть дісталися до Кремля.

Це був сигнал диктатору Володимиру Путіну, що Україна має можливість завдати удару по самому серцю Москви. Як пише The Times, атака на Кремль була здебільшого символічною, але впродовж року українські безпілотники вражали військові об’єкти на відстані до сотень кілометрів на території Росії.

Останніми тижнями Україна здійснила серію атак безпілотників на енергетичні об’єкти. Атаки спрямовані на те, щоб зірвати постачання пального окупантам на передовій.

Лише з початку року українські удари, за оцінками, завдали шкоди шести нафтопереробним заводам, спричинивши значне падіння обсягів сирої нафти, яку Росія змогла переробити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці за добу задонатили вже 200 млн грн на морські дрони Sea Baby

Київ планує виготовити тисячі безпілотників дальнього радіусу дії, які зможуть долетіти до Москви та Санкт-Петербурга, заявив Михайло Федоров, міністр цифроої трансформації України.

“Категорія безпілотних літальних апаратів-камікадзе великого радіусу дії зростає з радіусом польоту 300, 500, 700 і 1000 кілометрів”, – сказав він.

Президент Володимир Зеленський поставив завдання виготовити мільйон безпілотників меншої дальності, що певною мірою компенсувати нестачу артилерійських снарядів.

“Технології дійсно можуть нас врятувати”, – сказав Федоров.

Нідерланди беруть активну участь у поставках безпілотників для України.

Цього року Нідерланди також зможуть розпочати передачу F-16. Про це повідомила міністр оборони країни Кайса Оллонгрен.

Оллонгрен зауважила, що Нідерланди також активно беруть участь в обговореннях навколо поставок систем Patriot та винищувачів F-16