Ціни летять вгору, оголошень усе менше: оренда житла стає викликом

Головна Сторінка » Ціни летять вгору, оголошень усе менше: оренда житла стає викликом

У першому півріччі 2025 року ринок довгострокової оренди житла в Україні демонструє чітку тенденцію: кількість оголошень зменшується, а попит продовжує зростати.

За даними аналітики платформи OLX, загальна кількість активних пропозицій на ринку оренди зменшилась на 7% порівняно з січнем. Найбільший дефіцит спостерігається у сегменті однокімнатних квартир – мінус 9%. Для двокімнатних цей показник становить 8%, для трикімнатних – 4%.

Водночас зацікавленість потенційних орендарів суттєво зросла – загальна кількість відгуків по країні збільшилась на 20%. На одне оголошення в середньому припадає 14,7 відгука. Найвищу динаміку зростання попиту спостерігають у всіх категоріях – від 20% до 22% зростання.

Ці зміни на ринку очікувано спричинили підвищення цін. За перше півріччя 2025 року медіанна вартість оренди квартир зросла на 8%. Найбільше подорожчали трикімнатні квартири – на 33%. Однокімнатні подорожчали на 10%, двокімнатні – на 17%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оренда житла в Україні стрімко дорожчає: де ціни зросли найбільше

Однокімнатні квартири: Найбільше зростання цін зафіксовано в Сумах (+33%), Одесі (+25%) та Житомирі (+18%). У Луцьку та Дніпрі вартість оренди залишилася стабільною, а в Чернівцях зафіксовано незначне зниження на 2%.

Найдорожче житло – в Ужгороді, який і далі утримує лідерство за вартістю оренди однокімнатних квартир, обігнавши Київ і Львів.

Двокімнатні квартири: Рекордне зростання показала Одеса – +50% за пів року. У Харкові ціни піднялися на 21%, у Києві на 19%. Водночас у Вінниці, Дніпрі, Житомирі, Хмельницькому та Черкасах суттєвих змін не було. Ужгород зафіксував невелике зниження на 1%.

Трикімнатні квартири: Найбільший ріст вартості оренди в Одесі (+66%). Найдорожчим містом залишається Київ – медіанна вартість оренди тут становить понад 60 тис. грн/міс. (+30%). На другому місці – Львів із ціною близько 23 тис. грн, хоча за пів року ціни у місті впали на 8%.

Інші тенденції включають зростання у Житомирі (+20%) і Миколаєві (+11%), стабільність у Вінниці, Херсоні та Чернігові, а також зниження цін в Ужгороді (-10%), Сумах (-8%), Хмельницькому (-5%) та Івано-Франківську (-1%).

У сегменті довгострокової оренди будинків також спостерігається зростання інтересу – кількість відгуків збільшилася на 38%, тоді як кількість оголошень на 10%. В середньому на кожну пропозицію припадає 13 відгуків, що спричинило зростання медіанної вартості оренди на 64%.

Найбільший приріст цін зафіксовано у Миколаєві (+50%) та Одесі (+45%).

Стабільність спостерігається в Кропивницькому, Полтаві та Черкасах.

Найбільше падіння цін – у Хмельницькому (-50%) та Івано-Франківську (-25%).

Найдорожчі будинки здаються у Києві – майже 100 тис. грн/міс (+9%), далі йде Ужгород – 41,6 тис. грн (+4%).

На ринку оренди комерційної нерухомості зафіксоване зростання кількості оголошень на 3%, але попит знижується – кількість відгуків зменшилася на 16%. Незважаючи на це, ціни за останні пів року зросли в середньому на 20%.

Найбільше подорожчала оренда офісів (+28%) та приміщень для кафе, ресторанів, кав’ярень (+20%).

Щодо продажу комерційної нерухомості – ситуація аналогічна: пропозиція зросла на 15%, а кількість відгуків впала на 15%. Найбільше подорожчали офіси (+11%), торгові площі та заклади харчування (+9%).

Загалом по Україні медіанна ціна продажу комерційної нерухомості зросла на 2%.

Від моменту запуску ринку землі в липні 2021 року середня ціна одного гектара в Україні зросла на 60% – до 60,7 тис. грн. За чотири роки українці уклали майже 340 тис. угод, продавши понад 636 тис. гектарів на загальну суму 30,4 млрд грн.

На старті реформи ринок був активним: у липні 2021 року уклали понад 2 тис. угод, а середня вартість гектара сягала 95,7 тис. грн. Згодом ціна знизилась – до 33,7 тис. грн у грудні того ж року, попри зростання кількості угод.