Цькування на роботі як адміністративне правопорушення

Цькування на роботі як адміністративне правопорушення

Верховна Рада отримала законопроект, який встановлює відповідальність за мобінг.

Мобінг визначається, як психологічний терор, переважно груповий, цькування щодо будь-кого з працівників з боку його колег, підлеглих або керівництва, що включають в себе постійні негативні висловлювання на адресу працівника, його соціальну ізоляцію всередині організації, поширення про працівника завідомо неправдивої інформації.

Для захисту учасників трудових відносин від різних форм мобінгу пропонують встановити адміністративну відповідальність за такі дії, що передбачено законопроектом № 5749 від 12.07.2021 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо протидії порушенню прав у сфері праці».

Для захисту трудових прав в Кодекс України про адміністративні правопорушення планують запровадити статтю 173-5 «Мобінг (цькування)», наступного змісту:

Вчинення мобінгу (цькування), –

тягне за собою накладення штрафу від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, –

тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Адміністративні протоколи щодо мобінгу будуть складати посадові особи Держпраці, а розглядати справи доручать місцевим судам.