ДБР взялося за військову частину на Житомирщині: виявили необліковані мікросхеми на 65 млн грн

ДБР взялося за військову частину на Житомирщині: виявили необліковані мікросхеми на 65 млн грн

Працівники ДБР розпочали досудове розслідування за фактом виявлення надлишкового військового майна в одній з військових частин Житомирщини.

Під час внутрішнього аудиту співробітники Міністерства оборони виявили там блоки та плати засобів зв’язку із вмістом дорогоцінних металів, які не перебували на балансі підрозділу. Їх орієнтовна вартість становить близько 65 млн грн, інформує пресслужба бюро.

Зокрема, за даними Міноборони, у ході перевірки у двох гаражах на території військової частини було знайдено блоки з необлікованими мікросхемами з вмістом дорогоцінних металів: 28 кг золота; 60 кг срібла; 590 г металів платинової групи.

Результати аудиту були передані ДБР для вивчення підстав зняття мікросхем з балансу та їх подальшого зберігання на території військової частини.

Наразі проводяться першочергові слідчі дії для встановлення всіх обставин кримінального правопорушення та перевіряється можлива причетність до нього посадовців частини.

Попередня кваліфікація правопорушення: викрадення, привласнення, військового майна або заволодіння ним шляхом шахрайства, вчинені в умовах воєнного стану.

У депутата Рівненської обласної ради, який також є заступником голови Поліського лісового офісу ДСГП “Ліси України”, співробітники Державного бюро розслідувань виявили незадекларовані статки на мільйони доларів.

До лютого 2023 року він обіймав посаду начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства. А потім зайняв одну з керівних посад в створеному на його базі Поліському лісовому офісі ДСГП “Ліси України”.