Декілька країн-членів НАТО і ЄС розглядають можливість відправки своїх військових в Україну – Фіцо

Головна Сторінка » Декілька країн-членів НАТО і ЄС розглядають можливість відправки своїх військових в Україну – Фіцо

Декілька країн-членів НАТО і Європейського Союзу нібито розглядають можливість відправки своїх військових в Україну після укладення двосторонніх угод.

Однак з якою метою – невідомо. Про це заявив прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо на брифінгу після засідання Ради безпеки Словаччини напередодні зустрічі європейських лідерів у Парижі 26 лютого, передає Reuters.

“Я не можу сказати, з якою метою і що вони повинні там робити”, – додав Фіцо.

Водночас він наголосив, що Словаччина не відправлятиме своїх солдатів в Україну, однак поважатиме рішення країн НАТО, які погодяться ввести війська в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Парламент Угорщини проголосував за ратифікацію членства Швеції в НАТО

Партнери по коаліції, за словами Фіцо, погодили позицію, яку буде представлено на зустрічі європейських лідерів у Парижі пізніше в понеділок.

Він зазначив, що якщо країна-член ЄС або НАТО погодиться розмістити своїх солдатів в Україні, словацький уряд поважатиме це.

Фіцо також повторив, що “не існує військового вирішення війни в Україні”, додавши, що Словаччина продовжуватиме зосереджуватися на цивільній та нелетальній допомозі Києву.

“Словацький уряд хоче продовжувати допомагати Україні в розмінуванні та допоможе в підготовці українських військових в Словаччині”, – додав він.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль уклав з головою уряду Словаччини Робертом Фіцо спільну заяву про посилення двосторонніх відносини “на основі взаємної довіри та поваги”.
Словаччина засвідчила підтримку європейської інтеграції України, повідомив Шмигаль.

Фіцо підтримав “формулу миру” президента Володимира Зеленського і сказав про важливість участі Словаччини у відновленні України та призначення віцепрем’єр-міністра з плану відновлення, стійкості та економіки знань Словацької Республіки.