День Андрія Первозванного: чому цього дня не можна займатись різним рукоділлям

Головна Сторінка » День Андрія Первозванного: чому цього дня не можна займатись різним рукоділлям

30 листопада за новим церковним календарем відзначають день пам’яті апостола Андрія Первозванного, одного з дванадцяти найближчих учнів Ісуса Христа. Раніше його вшановували 13 грудня.

Андрій – брат апостола Петра і один із дванадцяти улюблених учнів Всевишнього. У писаннях сказано, що Андрій і його брат з’явилися на світ у Віфсаїді, в сім’ї рибалки. Сини теж пішли було стопами батька, але якось Андрій почув, що Іоанн Предтеча розповідає християнам про прихід Месії. Юнак залишив дім і вирушив до річки Йордан, де незабаром став учнем Іоанна.

Первозванним Андрія назвали тому, що він став першим із найвірніших учнів Христа і був із ним поруч до самого розп’яття, бачив Воскресіння і Вознесіння Ісуса.

Після Воскресіння Христа апостоли отримали здатність проповідувати різними мовами світу, зцілювати людей та вирушили у різні країни. Андрій Первозванний подолав Босфор, дійшов до Києва та Новгорода. Але коли потрапив до Греції, то його розіп’яли на хресті. Мощі апостола зберігалися в Константинополі, а пізніше їх перенесли в Італію.

Прикмети

гарна погода стоїть – зима буде малосніжною і без морозу;

мороз за вікнами – і зима буде холодною;

світиться віночок навколо місяця – до поліпшення погоди;

лід на річці темний – влітку буде гарний урожай.

У народному календарі 30 листопада – свято Андрія, Андріїв день. Цього дня ходили до річок і озер, щоб прислухатися до шуму води. Якщо його не було – значить, взимку не буде хуртовин і холодів. Також вважається, що сни цього дня – віщі.

Що не можна робити

Лаятися, особливо подружжю і родичам;

лихословити і пліткувати;

порушувати правила посту;

займатися важкою роботою по дому.

Цього дня не слід шити, в’язати, вишивати і займатися іншим рукоділлям. За народними прикметами так можна заплутати рибальські сіті Андрія Первозванного і викликати немилість святого. Поганою прикметою в цей день вважається пускати в дім гостей.

Що можна робити

Йдіть до храму. На іконах Андрія Первозванного зображують розп’ятого або поруч із хрестом. Святого шанують як покровителя рибалок і моряків. За переказами, одного разу він силою молитви воскресив сорок потопельників, своїх майбутніх учнів, які прямували до нього.

У святого Андрія просять захистити тих, хто ходить у море. Також Андрію моляться про захист від ворогів і стихійних лих, зцілення від різних захворювань, зміцнення віри, вдале заміжжя, збереження шлюбу, благополуччя дітей.

В Андріїв день накривають багатий стіл, але з пісними стравами, оскільки триває Різдвяний піст. Тим, хто постить, цього дня дозволяється гаряча їжа з маслом і риба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гребінцем, дзеркалами чи каблучкою: п’ять способів, як ворожити на Андрія

Дівчата в Андріїв день традиційно ворожать на судженого, але церква ворожінь не схвалює.

У кого іменини

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Андрій, Фекла, Василь, Іларіон, Анатолій, Іван, Йосип, Григорій, Ісаакій, Володимир, Арсеній.

З переходом на новий церковний календар усі свята тепер святкуємо на 13 днів раніше. Деякі свята, які відзначали у грудні, відтепер віряни будуть вшановувати у листопаді.Gazeta.ua розповідає про які йдеться та інші церковні свята на кожний день.

За новим церковним календарем вшановують пам’ять Андрія Первозванного 30 листопада. Раніше відзначали 13 грудня.