Денісова закликала українського консула у Росії та правозахисників відвідати суди над кримчанами

Денісова закликала українського консула у Росії та правозахисників відвідати суди над кримчанами

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала Генерального консула України в Ростові-на-Дону Тараса Малишевського і міжнародні правозахисні організації відвідати завтрашні суди над кримчанами в Росії для недопущення порушення їх прав.

Денісова нагадала, що завтра у Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону відбудеться судове засідання у четвертій Бахчисарайській “справі Хізб ут-Тахрір”.

“Російська Федерація звинувачує Аліма Суфьянова і Сейрана Хайредінова за статтею 205.5 КК РФ (“Організація і участь в діяльності терористичної організації”). Кримські татари зараз утримуються в СІЗО-1 ГУФСІН Росії по Ростовській області. Ще один фігурант справи, Олександр Сизиков, інвалід першої групи по зору, знаходиться під домашнім арештом”, – мовиться у повідомленні.

Також Денісова нагадала про засідання підконтрольного Москві Судакського суду у Криму у “справі Ільвера Аметова” – глави Судакського регіонального меджлісу кримськотатарського народу, обвинуваченого в “незаконному придбанні та зберіганні зброї” (частина 1 ст. 222 Кримінального кодексу Росії) і апеляції з боку захисту у підконтрольному Кремлю Верховному суді окупованого Криму у “справі Еміне Абдулганієвої” – матері засудженого фігуранта кримської “справи Хізб ут-Тахрір” Ескендера Абдулганієва.