Держборг США сягнув історичної позначки

Сукупний державний борг Сполучених Штатів Америки досяг історичної позначки. Уперше в історії він перевищив $33 трлн.

На сьогодні обсяг держборгу США становить $33,044 трлн, повідомило Міністерство фінансів США.

“Три місяці тому 16 червня розмір держборгу перевищив позначку $32 трлн. Таке перевищення сталося на дев’ять років раніше, ніж передбачали прогнози до пандемії. Це відображає трильйони доларів екстрених витрат на подолання наслідків Covid-19 разом із повільним економічним зростанням країни”, йдеться у повідомленні Мінфіну США.

Республіканці та демократи висловили стурбованість державним боргом. Водночас жодна із партій не виявила бажання боротися з його найбільшими факторами: витратами на соціальне та медичне забезпечення.

За даними експертів, до 2030-го показник американського державного боргу може сягнути $50 трлн навіть із урахуванням нещодавно прийнятої двопартійної угоди щодо скорочення витрат і підвищення стелі державного боргу.

Американський Мінфін на початку травня вирішив призупинити випуск цінних паперів серії для органів влади до штату та місцевих органів влади.

Підвищення стелі державного боргу процедура для США досить проста: з 1960 року це відбувалося вже 78 разів. Водночас контролюючі Палату представників республіканці скептично ставляться до такої пропозиції та наполягають на скороченні витрат.