Деяким українським школярам платитимуть майже по 3 тис. грн: хто може отримати стипендію

Деяким українським школярам платитимуть майже по 3 тис. грн: хто може отримати стипендію

Кабінет міністрів 7 листопада погодив проект указу президента України “Про призначення стипендій імені Тараса Шевченка учням загальноосвітніх навчальних закладів”.

Такі стипендії призначаються строком на один календарний рік, починаючи з 1 вересня кожного року. Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler).

Призначають стипендії учням середніх загальноосвітніх навчальних закладів для популяризації творчої спадщини Тараса Шевченка, а також для піднесення престижу української мови та літератури у підростаючого покоління.

Пропозиції щодо кандидатур на здобуття стипендій подаються Міністерством освіти й науки до Кабінету міністрів до 1 червня кожного року. Після цього там готують проект відповідного указу президента.

Школярам стипендії імені Тараса Шевченка присуджують за особливі успіхи й досягнення у вивченні української мови та літератури. Виплачуються стипендії імені Тараса Шевченка Міністерством освіти та науки щомісяця за місцем навчання учнів.

Якщо стипендіат вступає до вищого навчального закладу, стипендію йому виплачують до завершення строку, на який її було призначено.

За даними Кабміну, МОН щомісяця фінансуватиме стипендію коштом бюджетної програми “Державні премії, стипендії та гранти в галузі освіти, науки й техніки, стипендії переможцям Міжнародних конкурсів”, на яку загалом передбачено 326 400 грн. Тому кожен школяр, якому призначили цю стипендію, отримуватиме щомісяця 2 720 грн.

Кабінет міністрів уже визначив 10 школярів, які цього року зможуть отримувати стипендію ім. Тараса Шевченка за особливі успіхи у вивченні української мови та літератури.

Їх призначать переможцям IV етапу XXХІV Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури 2022-2023 навчального року:

Анастасії Андрійчук, учениці 9 класу Ліцею №24 м. Житомира;

Мирославі Базалицькій, учениці 11 класу Ліцею імені Миколи Сабата Івано-Франківської міської ради;

Аріні Барашковій, учениці 8 класу Черкаського гуманітарно-правового ліцею Черкаської міської ради Черкаської області;

Юлії Кравців, учениці 10 класу Брошнів-Осадського ліцею Брошнів-Осадської селищної ради Калуського району Івано-Франківської області;

Оксані Лаб’як, учениці 11 класу Чернівецького ліцею №9 Чернівецької міської ради;

Дар’ї Нечепаєвій, учениці 9 класу Миргородського ліцею імені Т. Г. Шевченка Миргородської міської ради Полтавської області;

Юлії Онофрійчук, учениці 11 класу Навчально-виховного об’єднання №5 міста Хмельницького імені Сергія Єфремова;

Софії Самборській, учениці 11 класу Кременчуцького ліцею №4 “Кремінь” Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області;

Софії Тупчій, учениці 10 класу Уманського ліцею №3 Уманської міської ради Черкаської області;

Ярині Шупенюк, учениці 8 класу Ліцею імені Миколи Сабата Івано-Франківської міської ради.

Навчання в українських школах нині проводять очно або в онлайн-режимі в залежності від безпекової ситуації у тому чи іншому регіоні.

Графік канікул школи можуть визначати самостійно. Міносвіти зафіксувало сталими лише дати початку та закінчення навчального року. Однак, є рекомендовані графіки шкільних канікул, дати яких можуть також розробляти у кожному регіоні окремо.