fbpx

Дії режиму Лукашенка спрямовані на те, щоб відвернути увагу від дій РФ на кордоні з Україною – Блінкен

Головна Сторінка » Дії режиму Лукашенка спрямовані на те, щоб відвернути увагу від дій РФ на кордоні з Україною – Блінкен

Державний секретар США Ентоні Блінкен провів телефонну розмову з Міністром закордонних справ Польщі Збігнєвом Рау. В ході бесіди він заявив, що дії білоруського режиму Олександра Лукашенка відвертають увагу від активності Росії на кордоні з Україною.

Про це повідомляє пресслужба Держдепартаменту США.

“Дії режиму Лукашенка загрожують безпеці, сіють розкол і спрямовані на те, щоб відвернути увагу від дій Росії на кордоні з Україною”, – заявив держсекретар США.

Також під час розмови Блінкен і Рау засудили використання вразливих мігрантів і закликали Лукашенка усунути корінні причини санкцій, введених заходом, – відмова в правах людини і основних свободах для білоруського народу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські військові готові знищувати диверсантів з Білорусі

Крім того, Блінкен висловив глибоку вдячність Польщі за її активну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

“Сполучені Штати, Польща, інші союзники і партнери єдині в прагненні нав’язати Москві значні витрати за її військову агресію і зловмисну діяльність в регіоні”, – йдеться в повідомленні.

8 листопада в мережі оприлюднили кадри, як натовп мігрантів у Білорусі йде до польського кордону. Білоруські військові із собаками зігнали мігрантів з дороги до лісу. До КПП вони не дійшли.

Влада Польщі привела в бойову готовність сили територіальної оборони, а президент Анджей Дуда скликав екстрену нараду з урядовцями.

Кордон Польщі з Білоруссю захищають приблизно 13 тис. військовослужбовців. Вони допомагають прикордонникам уздовж цієї ділянки рубежу.