fbpx

Для прийняття закону про столицю немає голосів

Для прийняття закону про столицю немає голосів

Закон про столицю планують відкласти на наступний рік, оскільки на даний час в пропрезидентської партії “слуг” не вистачає голосів.

Про це повідомив колишній нардеп Олександр Черненко.

“Поки країна перетравлює скандал із “вагнергейтом”, в Офісі Президента думають ще над одним “головняком”: як протягнути наступного тижня закон про столицю, голосів на який, як і раніше, не вистачає. Минулого четверга Рада так і не змогла затвердити спецпроцедуру для голосування за закон про столицю. Скільки б повідомлень до фракційного чату не писав Корнієнко, “слуги” не погодилися голосувати за цей проєкт”, – повідомив Черненко.

Черненко назвав підстави, які на його думку, не дають депутатам наважитись віддати голоси за закон про столицю.

“По-перше, зі зняттям Кличка з посади голови КМДА можуть виникнути проблеми. Слуги розуміють, що Кличко – не Разумков, якого відставили з першого разу. Тут так просто не вийде. Сам Кличко озброївся висновками Ради Європи, рішеннями Конституційного суду України та настроями киян. Якщо мешканці столиці побачать, що Київ “нагинають”, то голосів слугам і Зеленському жителі чотиримільйонного мегаполісу більше не подарують”, – зазначив Черненко.

Не тільки “слуги”, але й інші депутатські фракції та групи не бажають віддавати свої голоси за закон, оскільки можуть боятись наслідків такого голосування.

“Якою б активною не була сьогодні робота з примусу до голосування, навіть найконвертніші слуги розуміють, що бути оштрафованим на одну зарплату – менш небезпечно, ніж проголосувати і піти під статтю, коли влада зміниться. По-третє, основний аргумент тих, хто не бажає голосувати від “слуг” – голосів за закон про столицю, а по суті, проти Кличка немає і в інших фракціях та групах. У зв’язку з цим на Банковій, за моєю інформацією, обговорюють варіант відкласти розгляд закону про столицю на наступний рік”, – заявив Олександр Черненко.