Додайте у салат чи смузі: які їстівні бур’яни можуть здивувати смаком

Головна Сторінка » Додайте у салат чи смузі: які їстівні бур’яни можуть здивувати смаком

Бур’яни, які всі звикли знищувати, можуть принести користь.

Деякі з них справді варто додати у страви та напої.

Gazeta.ua розповість, які рослини можна додати у салати, зварити борщ чи зварити варення.

Кропива

Джерело вітамінів. За вмістом каротину обігнала і моркву, і обліпиху. За кількістю аскорбінової кислоти лідирує в порівнянні з лимоном і смородиною. Свіжі, наймолодші листочки кропиви можна додавати в салати і борщі, робити популярні зараз і дивно корисні зелені смузі.

Кульбаба

Молоде листя йде в салати, коріння для виготовлення аналога цикорію. Квітки їдять просто так в свіжому або сушеному вигляді. У кульбабі є магнезія, тому листя гірчать.

Щоб позбутися від цієї гіркоти потрібно просто потримати квіти і листя в підсоленій холодній воді мінімум півгодини.

Лобода

Її називають дикорослим шпинатом за величезну кількість мінеральних речовин і білка. З очищеного насіння лободи можна приготувати кашу, яка буде схожа на гречану. Крім того, з насіння цього бур’яну готують пюре і запіканки, роблять коржі.

А молоде листя і соковиті верхівки додають в салати, заправки і борщі.

Подорожник

Здатний не тільки зупиняти кров, але і служити компонентом салатів і зелених коктейлів. Використовувати в їжу, як і у всіх попередніх випадках, потрібні тільки наймолодші і ніжні листя подорожника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися пирію без хімії: народні методи

Мокрець

Дуже соковита рослина. У їжу можна використовувати і квітки, і листя, і стебла, тобто всю надземну частину. Мокриця корисна при недокрів’ї, занепаді сил, здатна активізувати вироблення гемоглобіну, а також заспокоїти нервову систему.

Конюшина

До складу цієї рослини входить велика кількість білка й корисних жирів. Квіти конюшини можна просушити та варити з них чай. Листя додають до різних страв. Перед вживанням, її треба ретельно вимити та ще посолити.

Мати-й-мачуха

Молоде листя мати-й-мачухи нагадує на свій смак шпинат. Можна їсти також коріння і квітки рослини. Користь велика від стабілізації тиску до лікування запалень.

Із бур’янами на ділянці стикаються всі, хто вирощує городину. Якщо їх не позбутися, годі чекати на гарний урожай. Адже бур’яни виснажують ґрунт, забирають з нього поживні речовини та просто “глушать” рослини. Знищити їх можна за допомогою різних хімічних засобів.

Але є й низка народних способів, щоб позбутися бур’янів. Про кілька таких нагадує Gazeta.ua.