Хто з українських біженців у Польщі хоче повернутися: результати дослідження

Головна Сторінка » Хто з українських біженців у Польщі хоче повернутися: результати дослідження

Біженці у Польщі старшого віку більше хочуть повернутися.

Молодші прагнуть затриматися. Про це свідчить дослідження “Громадяни України на польському ринку праці. Нові виклики та перспективи”, яке провели міграційна платформа EWL, Фонд EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету, передає “РБК-Україна”.

Раніше третина українських біженців хотіла затриматися. Повернутися додому відразу після війни планували 47% опитаних.

Середній вік біженців, які планують затриматися у Польщі 34,3 роки. Тих, хто планує повернутися в Україну 38,2 роки.

Результати опитування

18-25 років: 21% хочуть залишитися у Польщі, 12% повернутися в Україну

26-35 років: 26% мають намір залишитися, 36% повернутися в Україну

36-45 років: на 13% більше громадян України намір залишитися в Польщі, ніж тих, хто хоче повернутися додому

від 45 років: хочуть залишитися в Польщі 5%, а повернутися додому 12%.

Виявилося, що 79% українських біженців, які хочуть залишитися у Польщі, мають роботу. З них 24% за фахом, а 52% виконують роботу нижче кваліфікації.

Серед тих, хто хоче повернутися в Україну працевлаштованих 65%. Нижче кваліфікацій 46% і 24% мають роботу відповідно фаху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі біженці можуть отримати фінансову допомогу

Серед біженців, що планують залишитися у Польщі, найбільше вихідців з північних областів (33%), півдня (28%) та центру (19%). Із цих регіонів також найбільша частка тих, хто планує повернутися додому: із півночі України 50%, центру 18%, та півдня (15%).

“У перші місяці війни саме з півночі, центру та півдня виїжджало найбільше українців до Польщі. Нині північні області України вільні, тому усе більше українців повертається додому або чекає моменту закінчення війни, щоби повернутися. Після деокупації Херсону минулого року ми спостерігали тенденцію, що частина українців також поверталися додому. Але зараз не всі мешканці українського Півдня поспішають це робити. Частина цих територій залишається під російською окупацією і зберігається небезпека через постійні обстріли на вільних або звільнених територіях”, пояснила керівниця відділу легалізації платформи EWL Марія Кузенко.

Українці, які внаслідок повномасштабної війни, переїхали за кордон, зокрема в країни Євросоюзу, повинні знати місцеві правила оподаткування доходів.

Юридична фірма Sayenko Kharenko разом із компанією Andersеn Global підготували комплексний огляд підходів до оподаткування у країнах, які зараз приймають значну кількість українців.