Долар в кінці року може досягти 44 грн – прогноз експерта

Валютний курс наприкінці року може зрости до 44 грн за долар. На зростання ціни за валюту впливають кілька факторів. Таку думку в інтерв’ю УНН висловила співзасновниця першої в Україні фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions Олена Сосєдка.

Зараз курс долара в обмінниках сягає майже 41 грн за долар. Наприкінці минулого року Сосєдка прогнозувала, що у 2024 році вартість долара може сягнути 42 грн. Видання поцікавилося у експерта, чи зберігає вона свій прогноз і якої вартості валюти очікувати до кінця року.

“Наразі мій прогноз залишається колишнім. Основні фактори, що впливають на зростання долара, – це зовнішньоекономічна, політична і військова ситуація в нашій країні. До кінця року курс долара може досягти 44 гривень, тому що скорочується експорт і збільшується імпорт”, – зазначила Сосєдка.

За її словами, валютний курс багато в чому залежатиме від можливості українських виробників експортувати свої товари.

Водночас, експерт зазначила, що широкомасштабна війна та мобілізація призвели до дефіциту робочої сили в Україні, що також має негативний вплив на курс валют.

“Мобілізація торкнулася в більшості чоловіків, і жінки не завжди можуть виконувати складну фізичну роботу на заводах, фабриках, олійницях та інших підприємствах. Раніше це була основна частка експорту”, – зазначила Сосєдка.

За її словами, враховуючи поточну ситуацію в Україні, коли йде війна, Національний банк України стикається з непростим завданням управління валютним курсом гривні щодо долара.

Співзасновниця першої в Україні фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions Олена Сосєдка раніше відзначала, що найважливішим для банківської сфери України підсумком роботи з початку повномасштабної військової агресії Росії є те, що фінансова система країни встояла й довела власну самостійність.

На її думку, наразі українська банківська система загалом стабільна, але наявна ситуація потребує певних змін. Зокрема, це торкається питань прозорості та однаковості правил роботи й процесів, зокрема, фінмоніторингу.