Досвідчені городники знають, що чим більшою виростає надземна частина часнику, тим більшими виходять самі зубчики.
Тому для того, щоб виростити розкішний урожай, на початку вегетації часник потрібно правильно підживлювати. Кілька порад щодо цього зібрала Gazeta.ua.
Наприклад, щоб захистити майбутній урожай від шкідників, часник радять поливати розчином із солоною водою. Ефект можна буде побачити буквально на очах ‒ шкідники зникнуть миттєво.
Полив часнику сольовим розчином також позитивно впливає на зростання пір’я і багатий урожай. Адже сіль допомагає рослинам засвоювати азот.
Окрім того, можна до 20 грамів аміачної селітри додати 20 грамів магнію сірчанокислого та змішати із 10 літрами води. Підживлювати часник на кислому ґрунті слід приблизно за місяць до викопування. Якщо у ґрунті високий рівень рН, використовують попіл.
Стебла часнику також мають схильність жовтіти. Щоб цього не допустити, застосовують полив з додаванням активної речовини. Це може бути сечовина, аміачна селітра або нітроамофоска.
Часник також поливають нашатирним спиртом. Слід використовувати лійку і стежити за тим, щоб суміш потрапляла на пір’я часнику і під коріння. У відро з 10 літрами води потрібно додати три столові ложки нашатирного спирту. Таким розчином не рекомендують поливати часник у період активного сонця.
Зрізати стрілки у часнику на грядці не менш важливо, ніж правильно за ним доглядати.
Це тільки на перший погляд здається простою процедурою. Насправді ж, є кілька важливих правил, яких обов’язково слід дотримуватись при зрізанні стрілок.