Місто Івано-Франківськ та Закарпатська область оголосили надзвичайну ситуацію через відсутність постачання газу в бюджетні установи.
А це – заклади охорони здоров’я, школи, садочки, соціальні заклади. Зараз там близько +18°С, повідомив мер Івано-Франківська Руслан Марцінків.
“Заклади охорони здоров’я не мають опалення. Зараз там 18-19 градусів тепла. Попри те, що на початку року була домовленість про ціни на газ в межах 7-8 гривень за кубометр, а тепер виходить – за 30? А це додатково 500 тисяч грн для міського бюджету. А тепер уявіть, яка ситуація в закладах освіти. Понад 10 тисяч дітей, які мають навчатись в теплих і комфортних умовах. А це понад 253 тисячі кубометрів газу та понад 7 мільйонів для бюджету міста. А ще є заклади культури, бібліотеки, соціальні заклади. Це надзвичайна ситуація. Треба ухвалювати негайні рішення. Адже йдеться не лише про матеріальні збитки для громади, а й про комфорт людей”, – написав Марцінків у Facebook.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Європі стрімко обвалилася ціна на газ
На Закарпатті також оголосили надзвичайну ситуацію через відмову компаній постачати газ бюджетним установам за пільговими цінами. Компанії, які до зростання цін виграли торги та уклали договори на постачання газу, відмовляються це робити: ціна у договорах є значно нижчою за сьогоднішню ринкову.
“Орієнтовна потреба природного газу для бюджетних установ на період опалювального сезону становить близько 25 мільйонів метрів кубічних. Натомість ціна та відсутність постачальника природного газу ставить під загрозу вчасність початку опалювального сезону та безперебійну роботу закладів в осінньо-зимовий період”, сказав під час засідання комісії ТЕБ і НС голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков, передає zaxid.net.
У Закарпатській ОДА додають, що можливий варіант виходу з кризової ситуації це запровадження гарантованого постачальника природного газу за індивідуальними договорами для бюджетних установ Закарпаття на опалювальний період 2021-2022 років.
Бюджетні та комунальні установи в різних регіонах України на початку опалювального сезону опинилися в скрутному становищі, оскільки не можуть закупити газ за пільговою ціною, зафіксованою в меморандумі між місцевою владою та державним монополістом НАК “Нафтогаз України”.
Лікарні, школи, військові частини та інші установи вимушені закупляти газ за ринковими цінами по 3545 грн/м³, хоча мали б це робити по 13,66 грн/м³.