Джонсон поїде до Трампа говорити про допомогу Україні

Головна Сторінка » Джонсон поїде до Трампа говорити про допомогу Україні

Спікер Палати представників Сполучених Штатів Америки Майкл Джонсон веде переговори з Білим домом, готуючись до просування через Палату представників допомоги для України, а також Ізраїлю.

Також Джонсон поїде консультуватись до республіканця Дональда Трампа. Про це пише “Європейська правда”.

Провідний республіканець Палати представників Стів Скаліз повідомив, що Джонсон обговорював з офіційними особами Білого дому пакет, який буде відрізнятися від запропонованого Сенатом 95-мільярдного пакета підтримки і включатиме кілька вимог республіканців.

“Домовленості не було досягнуто. Очевидно, що домовленість має бути досягнута не лише з Білим домом, але й з нашими власними членами”, – сказав Скаліз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сирський сказав, до чого призвела відсутність боєприпасів

Крім того, спікер-республіканець має намір у п’ятницю поїхати до клубу колишнього президента США Трампа Мар-а-Лаго у Флориді для зустрічі.

Джонсон протягом останніх тижнів консультувався із ним щодо фінансування України, щоб заручитися його підтримкою – або принаймні щоб не дати йому відкрито виступити проти цього пакета, повідомило агентство Associated Press.

Сенатор Марквейн Маллін, республіканець з Оклахоми, заявив цього тижня, що вони з Трампом “глибоко” обговорили з Джонсоном шляхи просування допомоги Україні.

Маллін сказав, що сподівається на підтримку колишнього президента, особливо зараз, коли на кону стоїть робота Джонсона.

У березні президент України Володимир Зеленський поговорив телефоном з Джонсоном. Швидке ухвалення Конгресом допомоги для України критично важливе, сказав Зеленський.

13 лютого Сенат США проголосував за пакетний законопроєкт, який передбачає $61 млрд для України. Але Палата представників пішла на перерву, не проголосувавши пакетний проєкт закону, до якого входять кошти на підтримку України. Президент США Джозеф Байден розкритикував таку перерву.

Джонсон заявив про можливе виділення допомоги у кредит.