Ефект побачите за тиждень: зведіть цей продукт до мінімуму і артеріальний тиск буде в нормі

Головна Сторінка » Ефект побачите за тиждень: зведіть цей продукт до мінімуму і артеріальний тиск буде в нормі

Зменшення споживання солі може значно знизити кров’яний тиск навіть у людей, які приймають ліки від гіпертонії.

Науковці провели дослідження, яке показало, що зі меншенням споживання солі приблизно на одну чайну ложку на день, учасники відчули помітне зниження систолічного артеріального тиску, що підкреслює вирішальну роль дієти в управлінні артеріальним тиском, пише Scitechdaily.

“Ми виявили, що 70-75% всіх людей, незалежно від того, приймають вони вже ліки від артеріального тиску чи ні, швидше за все, побачать зниження свого кров’яного тиску, якщо знизять вміст натрію в раціоні”, – сказав співкерівник дослідження Норріна Аллен.

Це дослідження було одним з найбільш широких з вивчення впливу солі на кров’яний тиск у людей з гіпертонією, в тому числі у тих, хто приймає ліки. До цього, вчені ще не з’ясовували чи зможуть люди, які приймають ліки від артеріального тиску, ще більше знизити його за рахунок скорочення споживання солі.

Загальне щоденне споживання натрію повинно бути нижчим за 1500 міліграмів, і це дослідження було розроблено для того, щоб довести доцільність зниження і цієї норми, зауважила Аллен.

“Це може бути складно, але зменшення споживання солі в будь-якій кількості буде корисним”, – сказала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від якого продукту може статися інсульт

Високий кров’яний тиск є провідною причиною захворюваності та смертності у світі.

“Високий тиск може призвести до серцевої недостатності, інфарктів та інсультів, оскільки він чинить додатковий тиск на артерії. Це впливає на здатність серця ефективно працювати і перекачувати кров”, – пояснила Аллен.

Дослідники підкреслили, що особливо важливо те, що ефект зниження артеріального тиску за рахунок зниження споживання солі був досягнутий швидко і безпечно протягом одного тижня.

Харчування впливає на весь організм зокрема й на роботу серцево-судинної системи. Однією з причин артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця, інфаркту та інсульту вважається саме незбалансований раціон. Надмірне споживання натрію сприяє підвищенню кров’яного тиску.