“Ганебний випадок”: Лубінець звернувся до СБУ щодо чергового скандалу із Фаріон

Головна Сторінка » “Ганебний випадок”: Лубінець звернувся до СБУ щодо чергового скандалу із Фаріон

Оприлюднивши листа від українця з тимчасово окупованого Криму Максима Глібова, екснардепка Ірина Фаріон насамперед порушила право на приватність.

Адже згідно з національним законодавством, заборонено оприлюднювати персональні дані без дозволу особи. Про це в ефірі національного телемарафону розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, передає Gazeta.ua.

Напередодні він звернувся до СБУ через допис Фаріон про українського студента. Лубінець переконаний, що Фаріон не могла не знати про наслідки свого вчинку.

“Я не знаю, на що сподівалася пані Фаріон, коли вона оприлюднила листа громадянина України, який перебуває на тимчасово окупованій території України, де він прямо висловлює підтримку України й використання української мови. Усім зрозуміло, що РФ не просто з цим бореться, а що вона шукає будь-які можливості щодо відкриття кримінальних проваджень на громадян України, які своїми діями підтримують її”, – сказав Лубінець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Витягнула на поверхню всіх чортів з рогами”: Фаріон зробила нову скандальну заяву про мову

За його словами, “виховною бесідою” представників російської ФСБ із хлопцем ситуація не закінчиться. Тепер щонайменше по всіх базах він проходитиме як агент української розвідки. Ворожі спецслужби відпрацюють усе оточення хлопця. Усі його рідні, близькі, друзі можуть бути під загрозою ув’язнення.

Тим часом у мережі обговорюють ймовірність підготовки росіянами фейкової історії з вигаданим персонажем під іменем Максим Глібов. Про таку провокацію говорить і сама Ірина Фаріон. Однак, за словами Лубінця, українська розвідка має підстави стверджувати, що такий випадок є, і він зафіксований.

На його думку, дії Фаріон свідомо спрямовані на те, щоб громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, були публічно засвідчені перед російськими правоохоронними органами.

“Саме тому я переконаний, що це – ганебний випадок, який не має повторитися. Всі повинні зробити висновки”, – додав омбудсмен.

Через дописи колишньої депутатки Ірини Фаріон ФСБ прийшла до проукраїнського студента з окупованого Криму Максима Глібова. Фаріон опублікувала скриншот листа від студента-першокурсника філологічного факультету у Севастополі. Він написав, що чекає на ЗСУ.

При цьому Фаріон розкрила ім’я студента. Тож до нього прийшла ФСБ та змусила перепросити на камеру.