Екслідера комуністів Симоненка оголосили у розшук

Головна Сторінка » Екслідера комуністів Симоненка оголосили у розшук

Міністерство внутрішніх справ розшукує лідера забороненої Комуністичної партії України Петра Симоненка, який, за даними СБУ, під час окупації Київської області втік до Росії у супроводі російського спецназу.

Повідомлення про розшук Симоненка опубліковане на сайті МВС. У ньому зазначається, що Симоненко зник 19 серпня 2023 року.

11 серпня СБУ повідомила, що на початку повномасштабного вторгнення РФ до України Симоненко, який підтримує російську агресію, звернувся до вищого військово-політичного керівництва країни-агресора щодо його “евакуації”.

Щоб вивезти Симоненка з його сім’єю із захопленого селища Березівка Макарівського району Київської області, Кремль розпорядився відправити туди загін спецпризначенців РФ.

Після прибуття російських окупантів екснардеп особисто їх зустрічав, а потім розквартирував у власному будинку.

З 4 по 8 березня минулого року окупаційний спецпідрозділ “супроводжував” комуніста та його близьких через блокпости росіян на територію Білорусі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тікав у супроводі спецназу: екслідеру комуністів Симоненку оголосили підозру

Звідти він переїхав до Росії, де його призначили заступником голови Центрального комітету міжнародного комуністичного об’єднання “Союз комуністичних партій – комуністичної партії Радянського Союзу”.

В СБУ уточнили, що це прокремлівська організація, яка підконтрольна російській компартії на чолі з її лідером – депутатом держдуми РФ Геннадієм Зюгановим.

За його вказівкою Симоненко розпочав публічну кампанію на підтримку агресивної політики Москви до початку великої війни проти України.

У жовтні 2022 року екснардеп узяв участь у так званій 22-й Міжнародній зустрічі комуністичних і робітничих партій, яка проходила в Гавані на Кубі.

Під час свого виступу на форумі Симоненко намагався легітимізувати захоплення частини території України та діяльність так званих Л/ДНР.

21 – 22 квітня 2023 року комуніст узяв участь у з’їзді “антифашистського форуму”, який відбувся в Мінську. Там він висловлювався за продовження війни РФ проти України та виправдовував кремлівські наративи щодо можливого застосування тактичної ядерної зброї.

Симоненку повідомили про підозру за двома статтями:

публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади з використанням засобів масової інформації

виправдання, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, розпочатої у 2014 році, зокрема шляхом представлення збройної агресії РФ проти України як внутрішнього громадянського конфлікту з використанням засобів масової інформації.

Показали фото з будинку лідера забороненої Комуністичної партії України Петра Симоненка.

Його маєток розташований у селі Березівка біля Макарова Київської області, повідомив журналіст Андрій Цаплієнко.

Симоненко втік з України разом з окупантами.

У його садибі були розкішні меблі та люстри. Також там знайшли комуністичну символіку.