Естонія готова визнавати COVID-сертифікати та свідоцтва про вакцинацію українців ㅡ Ляшко

Естонія готова визнавати COVID-сертифікати та свідоцтва про вакцинацію українців ㅡ Ляшко

Естонія готова визнавати міжнародні свідоцтва вакцинації, видані українськими лікарями, а також цифрові COVID-сертифікати, які українці будуть отримувати після щеплення двома дозами вакцини.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Окрім визнання COVID-сертифікатів, напередодні Естонія відправила до України гуманітарну допомогу літаком Військово-повітряних сил, на борту якого привезли 52 800 доз вакцини проти коронавірусу компанії AstraZeneca. Усього Естонія передасть Україні 200 тисяч доз вакцини AstraZeneca. Решта прибуде до України протягом цього року.

Ляшко додав, що під час зустрічі з колегами з Естонії українська сторона домовилася налагодити обмін досвідом у створенні та роботі університетських клінік, а також долучитися до формування списків препаратів першої необхідності державного значення.

“Завдяки таким спискам ми можемо завчасно подбати про виробництво препаратів, обладнання чи засобів індивідуального захисту, запаси яких мають бути наявні у країнах постійно. Тоді у разі загроз надзвичайних ситуацій ми зможемо бути порівняно незалежними від великих іноземних виробників“, ㅡ каже міністр.