F-16 значно посилять ЗСУ в декількох питаннях – Ігнат

F-16 значно посилять ЗСУ в декількох питаннях – Ігнат

Збройні сили України значно посиляться вже першими західними винищувачами F-16.

Літаки допоможуть Силам оборони перехоплювати крилаті ракети і дрони, заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телеканалу Freedom.

Також подалі буде відігнана російська авіація, що допоможе наземним військам просунутися далі в тому чи іншому напрямку, пояснив він.

“Контроль повітряного простору над морем, забезпечення свободи судноплавства. Це важливе питання. Це і наш “зерновий коридор” і т.д.”, – підкреслив Ігнат.

У Росії є потужні засоби ППО в Криму та на інших тимчасово окупованих територіях. У ворога потужна авіація. Сказати, що Україна після отримання перших F-16 зможе швидко взяти під свій контроль повітряний простір, не можна, розповів речник.

Україні потрібно буде і далі нарощувати свою бойову авіаційну міць. Необхідно говорити про комплекс засобів, який дасть можливість переважати.

“Ми серйозно посилимося першими літаками F-16 і будемо нарощувати свою бойову авіаційну міць – це і ППО, і засоби радіоелектронної боротьби – щоб досягти повного контролю над власним повітряним простором. І тоді вже наземні операції можна буде проводити більш впевнено і більш ефективно”, – підсумував спікер Повітряних сил.

У жовтні 2023 року Сполучені Штати Америки повідомили, що українські пілоти розпочали льотні навчання на F-16. Українські пілоти тренуються на літаках Військово-повітряних сил Національної гвардії штату Арізона.

Армійська авіація потребує посилення. Йдеться не лише про штурмовики. Українським військовим потрібні, зокрема, ударні гелікоптери, сказав Ігнат.