Фахівці пояснили небезпеку від торент-трекерів

Завантаження зламаного програмного забезпечення небезпечне.

Зазвичай таке ПЗ розповсюджується за допомогою торент-трекерів, чим активно користуються зловмисники, в тому числі російські спецслужби, які додають до зламаного ПЗ шкідливий код. Про це повідомляє Держспецзв’язку.

Хакери троянізують ISO та установчі файли і розміщують їх у безкоштовному доступі на торент-трекерах.

Якщо користувач комп’ютера завантажує і встановлює такі файли, хакери дістають доступ до вмісту його ПК і можуть протягом тривалого часу залишатися непомітними.

Деякі системні адміністратори й досі використовують неліцензійне програмне забезпечення (в тому числі операційні системи) в установах і компаніях різних форм власності, що розповсюджується за допомогою торент-трекерів.

Встановлюючи зламане ПЗ із торентів, вони фактично надають доступ російським спецслужбам до вмісту робочих машин.

Особливо небезпечним є використання зламаної операційної системи, адже в такому випадку зловмисники мають повний адміністративний доступ до компʼютера, на якому її встановлено.

“Пересічні українські користувачі також перебувають у зоні ризику, встановлюючи неліцензійне програмне забезпечення з неофіційних джерел, торентів зокрема”, пише Держспецзв’язку.

Кіберполіція опублікувала інструкцію на випадок втрати ґаджету. Дала поради щодо кібергігієни.

Фахівці пояснили, як убезпечити свій акаунт у Google від зламу.

Понад 80% звернень громадян до кіберполіції про шахрайство. Найчастішими схемами зловмисників є продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства і фішинг.