Федоров відповів на запитання про повістки у мобільному

Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова запитали про повістки у застосунку “Дія”.

Відповідь урядовець озвучив в інтерв’ю сайту “РБК-Україна”.

“Не буде повісток у “Дії”. Мені здається, що поки я працюю міністром, то все, про що ми говоримо – ми потім дотримуємося наших слів. Тому можу сказати вам впевнено, що не буде повісток у “Дії”, – сказав міністр.

Федоров розповів про єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних “Оберіг”.

За словами міністра, цей реєстр вводився в експлуатацію досить довго.

“І, по суті, кожен військомат володіє інформацією про військовозобов’язаних, але цю інформацію зберігає в цих папочках. По суті, перша задача була – це відцифрувати ці папочки, внести їх в систему для того, щоб ця інформація була онлайн. І коли ви приходите до військкомату, вона вся була в вашій справі і не потрібно було шукати цю інформацію”, – сказав Федоров.

Понад 90% інформації вже відцифрували, розповів міністр.

“Тоді відразу в режимі реального часу зрозуміло для Збройних сил України, а що взагалі відбувається з мобілізацією, скільки є військовозобов’язаних, де вони навчалися. Тобто для того, щоб робити якесь прогнозування. Цей етап закінчився, більше ніж 90% вже відцифровано саме цієї інформації”, – повідомив.

Зі слів міністра, тепер все буде побудовано таким чином, що коли людина приходить у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, інформація відразу знаходиться у цій системі.

“По суті, це автоматизація роботи військкоматів, яка прибирає ці черги, віконця тощо. Це про сервіс в самому військкоматі”, – пояснив Федоров.

У серпні президент Володимир Зеленський підписав закони про продовження дії воєнного стану і проведення мобілізації на 90 діб – до 15 листопада 2023 року.

В уряді повідомили про військовий облік з 1 жовтня жінок-медиків та жінок-фармацевтів.

У жовтні президент провів нараду з міністром оборони Рустемом Умєровим. Буде зменшення бюрократії і спрощення документообігу, сказав Зеленський.