Fitch поліпшило прогноз економічного рейтингу України до позитивного

Fitch поліпшило прогноз економічного рейтингу України до позитивного

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings покращило прогноз довгострокового рейтингу дефолту емітента в іноземній валюті України зі стабільного до позитивного, підтвердивши сам рейтинг на рівні “B”.

Як наголошується в повідомленні агентства в ніч на суботу, на це рішення вплинули відносна стійкість України до Коронавірусние шоку і очікуване зниження держборгу до ВВП до 57% в 2021 році завдяки перевиконанню бюджету і відновлення економіки.

Крім того міжнародні резерви України мають тренд до зростання, і країна відновила доступ до комерційного і МФО зовнішнього фінансування, незважаючи на триваючу затримку з траншем МВФ за програмою stand by.

Fitch прогнозує, що дефіцит держбюджету знизиться в 2021 році до 4% ВВП, вказуючи, що за підсумками першого півріччя він склав 1,8% ВВП.
Агентство очікує подальшого зниження дефіциту до 3,2% ВВП в 2022 році завдяки “ресурсному” законопроекту.

Fitch також вказує, що грошові залишки уряду на кінець липня в 2,0 мільярда доларів (82% з яких у валюті) і 2,7 мільярда доларів від нового розподілу SDR МВФ допоможуть Україні пройти пік зовнішніх виплат 2,2 мільярда доларів у вересні і здійснити бюджетні витрати.

Агентство також вказує на помірний прогрес в програмі реформ з часу останнього перегляду в лютому. Цього поки недостатньо для отримання 700 мільйонів доларів траншу МВФ і 600 мільйонів євро макрофінанасовой допомоги ЄС, але частина цих коштів, за оцінками Fitch, Україна отримає в 2021 році, а програма stand by буде продовжена на 2022 рік.

Агентство також прогнозує зростання ВВП України в 2021 році на 4,1% при інфляції 9,2% завдяки агросектору та зростання доходів населення, хоча низький рівень вакцинації зберігає ризики для такого прогнозу.

На думку Fitch, в 2022 році зростання української економіки сповільниться до 3,9% при інфляції 6%, а в 2023 році – до 3,5%.