Фраза “діди воювали” у росіян стала мемом: історик пояснив причини

Фрази “діди воювали” і “можем повторіть” в РФ стали пропагандистським штампом.

В парі вони мають не тільки недолугий вигляд, але й ображають пам’ять тих, хто воював в Другій Світовій Війні, в інтерв’ю “Главкому” розповів історик Олександр Алфьоров.

Перемога у Другій Світовій – це про колосальну трагедію, яка відбувалася у всьому світі з 1939 по 1945 роки, і після перемоги союзників 8 травня світ почав нову сторінку історії про те, як жити в мирі, розповів Алфьоров.

“У ці дні в усьому світі згадують колосальні жертви, до яких призвела ця війна, але не вип’ячують мілітарну складову, не намагаються на ній побудувати політичні дивіденди”, – заявив він.

Історик наголосив, що ніхто не скасовує пам’ять дідів, батьків та прадідів.

Гасло “діди воювали” – справедливе, але воно є штучним, оскільки росіяни ним позначають той факт, що діди воювали в Червоній Армії. Водночас, вони не згадують про те, що близько мільйона їхніх дідів добровільно пішли воювати проти комуністів в армію Гітлера, пояснив Алфьоров.

Російський диктатор Володимир Путін під час своєї промови на параді 9 травня у Москві вкотре пригрозив країнам Заходу застосуванням ядерної зброї. Він заявив, що стратегічні сили РФ перебувають у бойовій готовності.

Він також традиційно звинуватив Захід в “спотворенні правди про Другу світову війну”. При цьому диктатор заявив, що РФ “буде робити все, щоб не досягнути глобального зіткнення”, але нікому не дозволить їй погрожувати.