fbpx

Газу в українських сховищах достатньо для потреб населення і соціальної сфери

Газу в українських сховищах достатньо для потреб населення і соціальної сфери

Запаси природного газу в українських сховищах достатні для покриття потреб населення і підприємств соціальної сфери в опалювальному сезоні.

Про це заявляє заступник керівника Офісу президента (ОП) Кирило Тимошенко.

“Газа у сховищах цілком достатньо для потреб населення і соціальної сфери. Жодних проблем із цим немає”, – написав Тимошенко у Facebook.

За його словами, ціну на газ для потреб населення встановлено на рівні 7,42 грн за куб м: “за такою ціною “Нафтогаз” продає паливо роздрібним постачальникам і теплогенерувальним компаніям для задоволення потреб населення”. “Ціна на газ для потреб соціальної сфери (школи, лікарні тощо) – 16,8 грн. Це вже повна ціна з ПДВ і тарифом на транспортування”, – розповів заступник керівника ОП.

Тимошенко зазначив, що ціна на газ на ринку “дійсно зашкалює”, але держава допомагає місцевому самоврядуванню подолати цю кризу, “зокрема, за допомогою спецціни”.

Чиновник також наголосив, що з 15 жовтня НАК “Нафтогаз України” готовий підписати всі необхідні договори зі споживачами соціальної сфери.

Тимошенко закликав “не розганяти паніку” у зв’язку з засіданнями обласних комісій ТЕБ та НС з питань газопостачання та повідомив, що вони збираються “лише для подолання технічних моментів з метою прискорення підписання договорів на постачання газу”.