Голова Комітету Верховної ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від фракції “Слуга народу” Михайло Радуцький закликав Національну поліцію та Державну службу з питань праці посилити контроль за дотриманням маскового режиму, оскільки статистика інфікування людей на коронавірус “не дає підстав розслаблятися”.
Про це Радуцький написав у Facebook.
“Маска на підборідді, пластиковий щиток – дорівнює відсутності маски. Настав час для Нацполіції та Держпраці згадати про вимоги законодавства та посилити контроль за дотриманням маскового режиму”, – написав депутат.
За його словами, епідеміологічна ситуація фактично розвивається за сценарієм попереднього року. У 2020 році активне зростання кількості хворих спостерігалось із середини серпня, а хвиля коронавірусу досягла піку 30 листопада.
Через більшу агресивність штаму “Дельта” цьогорічний спалах епідемії може розпочатись раніше. За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, це кінець вересня – початок жовтня, додав Радуцький.
Він вважає, що одна з причин стрімкого погіршення епідситуації – ігнорування карантинних обмежень.
“Ми бачимо все більше людей у транспорті, магазинах та інших закритих приміщеннях з маскою на підборідді або взагалі без масок”, – написав депутат.
Радуцький зазначив, що офіціанти, касири, адміністратори останнім часом замість масок почали використовувати захисні щитки, які прикривають рот і ніс. Їх ще називають “багаторазовою пластиковою захисною маскою”. Вони не є альтернативою медичним маскам.
“Такі мініатюрні щитки просто змінюють напрям руху потоку повітря, який ми видихаємо. Але це нічого принципово не змінює, якщо йдеться про закрите приміщення з поганою вентиляцією”, – написав парламентар.
Він нагадав, що минулого року Рада ухвалила два закони щодо відповідальності за порушення маскового режиму. Для громадян штраф складає – від 170 до 255 грн, для юридичних осіб – від 3,4 тисяч грн до 5,1 тисячі грн.
Радуцький також заявив, що вимога носити маски або респіратори в громадських приміщеннях і транспорті стосується й тих, хто вже пройшов повний курс вакцинації.