Загалом садівники нараховують близько 5 тис. різноманітних сортів груш. Ці дерева невибагливі, деякі з них можуть плодоносити до двохсот років.
Однак, трапляється, що груша кілька років поспіль не дає плодів. Усунути цю проблему можна доволі просто, якщо знати причину, пише Gazeta.ua.
Щоб груша добре цвіла й давала урожай, їй потрібне гарне освітлення. Тому не варто садити дерево в затінку. Не останню роль відіграє також ґрунт – він має бути добре розпушеним.
Негативно вплинути на плодоношення груш може також низька температура і заморозки. Якщо груша зацвіла, а вночі були заморозки, то квіти зів’януть і плоди не встигнуть зав’язатися. Це особливо стосується теплолюбивих сортів. Тому під час вибору груш слід враховувати погодні умови свого регіону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися кульбаб на городі: перевірені способи
Окрім того, взимку через мороз або холодний вітер у дерева може лопнути кора. У такому випадку його потрібно добре замазати садовим варом і обмотати тканиною. Краще садити грушу в затишному місці, біля паркану чи сітки.
Варто пам’ятати, що груші не дуже люблять, коли їх пересаджують. Особливо це стосується великих дерев. Вони можуть хворіти чи взагалі загинути.
На плодоношення також впливає також сорт груш. Деякі з них починають давати перші плоди лише на 10 чи 15 рік життя. У такому випадку дерево можна щепити іншим сортом.
Щоб груша добре плодоносила щороку, потрібно забезпечити дереву якісні умови для зростання і розвитку. Періодично слід розпушувати ґрунт біля коріння. Таким чином забезпечите кореневій системі належну кількість кисню. У посушливу погоду грушу варто поливати й вчасно давати підживлення – компост, перегній та мінеральні добрива.
Слід також пам’ятати, що майже всі сорти груш потребують перехресного самозапилення. Тому варто садити кілька різних сортів груш, щоб отримувати урожай щороку.
Іноді старий пень може стати неабиякою проблемою для садівників. Викорчувати його буває не так просто.
Однак, є кілька способів позбутися пенька, не докладаючи особливих зусиль.